Rehber Windows 11 için TPM 2.0 nasıl açılır?

Arkadaşlar, herkese iyi günler diliyorum. Bugün yeni bir rehber ile karşınızdayım. Peki bugün ne yapacağız? Bugün Windows 11 kurabilmek için güvenilir platform modülü özelliğini etkinleştireceğiz. Aslında güvenilir platform modülünü kullanmaya bazı ülkeler izin vermiyor. Çünkü BitLocker ile disk şifrelemeye yarıyor.
Öncelikle TPM nedir?
TPM = Trusted Platform Module (güvenilir platform modülü).
TPM özelliğini nasıl açabilirsiniz?
Öncelikle BIOS'a girin. BIOS'tan Security oradan Intel platform trusted Technology kısmı disabled ise enabled yapıp çıkış yapın. Eğer farklı seçenekler karşınıza çıkarsa discrete TPM yerine Firmware TPM seçerek Windows 11 kurulumunu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Bu işlemden sonra F10'a basıp evet diyerek çıkış yapın.
Sonra masaüstünden arama sekmesine tpm.msc yazın ve açın.

1625046668433.png

Ve güvenilir platform modülü arayüzü karşımızda.

1625046735830.png

Belirtim sürümünüz: 2.0 ise Windows 11 kurulumunu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 1.2 ise gerçekleştiremezsiniz.

Not: Aslında TPM gereksinimi çok gereksiz zaten üst kısımda belirttim gereksiz diye Microsoft Windows 11 kullanımını arttırmak isterse bu zorunluluğu zaten kaldıracaktır diye umuyoruz dileriz böyle olur. Bazı ülkeler disk şifrelemeye izin vermiyor çünkü.

Evet rehberimiz sona erdi. Arkadaşlar, bir yanlış yaptıysam belirtin hemen değiştireyim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Benim TPM 2 desteklemiyordu sitede paylaşılan sürümden geçiş yaptım TPM 2 olmaması ileride bir sıkıntı yaratır mı yoksa önemsiz midir?

Kesinlikle önemsiz ve normal kullanıcılar için gereksiz. Insider sürümünde bazı kişilerde olmadan yüklenmiş tahminince kaldırılacaktır.

Merhaba benim de mi açmam lazım yoksa kuramaz mıyım?

Eki Görüntüle 1180883

BIOS'dan açabilirsiniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı