Windows 11 ile 10 arasında performans farkı var mı?

Hocam YouTube'da oyun testleri mevcut, neredeyse hiçbir fark yok. TPM'niz yoksa onu bypass edebilirsiniz - yardım isterseniz beni etiketleyin yeterli - yalnız haberiniz olsun eğer VALORANT'ı Windows 11'de oynamak istiyorsanız Güvenli Önyükleme ve TPM 2.0 destekli olması gerekiyor.

Bunu söyleme nedenim bildiğim kadarıyla oyunun Türkiye'de kitlesi var, belki siz de oynuyorsunuzdur.

@@brkyozell
hocam nasıl bypass edebilirim? Ben ISO'dan TPM yazılarını kaldırarak yüklüyordum. Bu arada Valorant oynamıyorum o konuda sıkıntı olmaz, yorumunuz için teşekkür ederim.

Yazıyorum hocam, lütfen birazcık bekleyin.

@@brkyozell
hocam nasıl bypass edebilirim? Ben ISO'dan TPM yazılarını kaldırarak yüklüyordum. Bu arada Valorant oynamıyorum o konuda sıkıntı olmaz, yorumunuz için teşekkür ederim.
Hocam eğer Rufus'la yazdırıyorsanız çıkan seçenekten kapatabilirsiniz, bunu tavsiye ederim. Eğer halihazırda zaten USB'yi yazdırdıysanız daha uğraştırıcı bir yolla bypass edebilirsiniz.

USB'den başlattığınızda kurulum ekranında Shift+F10 basıp cmd açın. regedit yazıp enter'layarak Regedit'i açın.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup dizinine gidip LabConfig adında yeni bir anahtar oluşturun. Bu kısımda sağ tıklayıp yeni bir DWORD (32-bit) değeri oluşturup adını BypassTPMCheck yapın. Çift tıklayarak onu 1 olarak işaretleyin. Video da gönderiyorum.

Benim Windows 10 üzerinde yaptığıma bakmayın, elimde ISO yoktu, indirerek vakit kaybedip geç yanıt vermek istemedim. Yöntemi Windows 11'de kullandım ve çalışıyor. Gönderdiğim videoda hem RAM, hem Güvenli Önyükleme, hem de TPM zorunluluklarını bypass ediyoruz.

Yazıyorum hocam, lütfen birazcık bekleyin.

Hocam eğer Rufus'la yazdırıyorsanız çıkan seçenekten kapatabilirsiniz, bunu tavsiye ederim. Eğer halihazırda zaten USB'yi yazdırdıysanız daha uğraştırıcı bir yolla bypass edebilirsiniz.

USB'den başlattığınızda kurulum ekranında Shift+F10 basıp CMD açın. regedit yazıp enter'layarak Regedit'i açın.

Hkey_local_machıne \ System \ setup dizinine gidip labconfig adında yeni bir anahtar oluşturun. Bu kısımda sağ tıklayıp yeni bir dword (32 Bit) değeri oluşturup adını bypasstpmcheck yapın. Çift tıklayarak onu 1 olarak işaretleyin. Video da gönderiyorum.

Benim Windows 10 üzerinde yaptığıma bakmayın, elimde ISO yoktu, indirerek vakit kaybedip geç yanıt vermek istemedim. Yöntemi Windows 11'de kullandım ve çalışıyor. Gönderdiğim videoda hem RAM, hem güvenli önyükleme, hem de TPM zorunluluklarını bypass ediyoruz.

@brkyozell hocam teşekkür ederim, peki şöyle bir şey yapabilir miyim, bir disk oluştursam, oraya Windows 11 ISO'sunu atıp o diskten çalıştırsam ve C diskine temiz format atsam, bu şekilde olabilir mi bir bilginiz var mıdır?

@brkyozell hocam teşekkür ederim, peki şöyle bir şey yapabilir miyim, bir disk oluştursam, oraya Windows 11 ISO'sunu atıp o diskten çalıştırsam ve C diskine temiz format atsam, bu şekilde olabilir mi bir bilginiz var mıdır?
Hocam Ventoy'la yapılabiliyordu dediğiniz ama tam olarak nasıl bilmiyorum, kusura bakmayın.

Hocam Ventoy'la yapılabiliyordu dediğiniz ama tam olarak nasıl bilmiyorum, kusura bakmayın.

Şey hocam, hani USB ile format atarken diski biçimlendiriyoruz falan, ama sıfırlamada biçimlendirilmiyor, sistem dosyaları sıfırlanıyor ya hani. Ben USB olmadan başka bir diske atıp C'yi biçimlendirmeyi soruyorum. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Performans farkı var en basitidinden arayüzde gezinirken bile fark ediliyor win11 ağır sistem görsel olarak şişirilmiş, win10a göre animasyonları yavaş. Win11 boşta ram kullanımı 3.5gb ve cpu kullanımı da fazla. Oyun olarak çok fark olmasada sistem iyi değilse yuklememek daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı