Windows 11 ile Hackintosh Big Sur Dual boot yapılabilir mi?

whyGhosT

Kilopat
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
Crucial 480GB BX500 CT480BX500SSD1 2.5" SATA 3.0
Ekran kartı
GTX 1660S
Anakart
GIGABYTE H310M H 2.0
İşlemci
İşlemci : Intel I5-9400F ~2.9GHz (6 CPUs)
Bayağı bir işletim sistemini kullanmış, denemiş biri olarak soruyorum. Hayatımda hiç ama hiç macOS kullanmadım. Bu sıralar merak ediyorum Dual-boot olarak kullanmak istiyorum. Sistem özelliklerimi aşağıda belirttim. Yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim.

Sisteminiz macOS için uyumlu değil maalesef kuramazsınız. Kurdunuz diyelim grafik hızlandırma çalışmayacaktır. Bu da örneğin pencereyi küçülttüğünüzde sistem takılacak ve donacak. Tavsiyem sanal makineye kurmanızdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya göre yapabilirsiniz. Sonra isterseniz Big Sur isterseniz de Monterey'e yükseltme yaparsınız.

eGPU'nun sürücüsü yok, işlemcide de iGPU yok. Olmaz bu sistemle.

Sisteminiz macOS için uyumlu değil maalesef kuramazsınız. Kurdunuz diyelim grafik hızlandırma çalışmayacaktır. Bu da örneğin pencereyi küçülttüğünüzde sistem takılacak ve donacak. Tavsiyem sanal makineye kurmanızdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya göre yapabilirsiniz. Sonra isterseniz Big Sur isterseniz de Monterey'e yükseltme yaparsınız.
Teşekkürler. VMWare ile daha önce test etmiştimde çok verim alamamıştım. Sanırım ileri vakitte Virtual Box ile deneyeceğim tekrar. Var olun.

Asıl VMWare daha iyi performans gösterir, VMWare'da düzgün performans alamadıysanız Virtual Box'ta hiç alamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı