Windows 11 Insider programına katılmak mantıklı mı?

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün testi yaptım ve sistemim Windows 11'i karşılıyor. Sizce Insider programına katılmalı mıyım? 28 Haziran'daki güncelleme ne kadar kararsız olur? Gündelik kullanım için kullanıyorum, önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk etapta Dev Channel'da yayınlanacak ve ben Dev Channel yapılarını gündelik kullanım için önermiyorum. Kullanımı engelleyecek büyük hatalarla karşılaşabilirsiniz. İllaki Windows 11'i erkenden denemek istiyorsanız ve bilgisayarınızı gündelik işlerde kullanıyorsanız Beta Channel'a geçmenizi öneririm. Ben de Beta Channel üyesiyim. Beta Channel'a Windows 11, yazın ilerleyen günlerinde verilecek ve çok daha stabil olacak.

İlk etapta Dev Channel'da yayınlanacak ve ben Dev Channel yapılarını gündelik kullanım için önermiyorum. Kullanımı engelleyecek büyük hatalarla karşılaşabilirsiniz. İllaki Windows 11'i erkenden denemek istiyorsanız ve bilgisayarınızı gündelik işlerde kullanıyorsanız Beta Channel'a geçmenizi öneririm. Ben de Beta Channel üyesiyim. Beta Channel'a Windows 11, yazın ilerleyen günlerinde verilecek ve çok daha stabil olacak.
Bu iki sürüm de nihai sürümden önce dağıtılacak değil mi? Nihai sürüm tahminen ne zaman çıkar bilginiz var mı?

1 yıl ücretsiz olacak diye biliyorum çıktıktan sonra. 1 yılın sonlarına doğru yükleyip kullanmanız stabilizasyon açısından çok daha iyi olur. İkinci bir Windows 10 sorunu yaşanacağı kesin gibi duruyor.

Bu iki sürüm de nihai sürümden önce dağıtılacak değil mi? Nihai sürüm tahminen ne zaman çıkar bilginiz var mı?
Evet, nihai sürümden önce dağıtılacak. Nihai sürümün 2021'in sonlarında çıkması bekleniyor. Yani Ekim, Kasım veya Aralık aylarından birinde çıkması bekleniyor.

1 yıl ücretsiz olacak diye biliyorum çıktıktan sonra. 1 yılın sonlarına doğru yükleyip kullanmanız stabilizasyon açısından çok daha iyi olur. İkinci bir Windows 10 sorunu yaşanacağı kesin gibi duruyor.
1 yıl beklemek hiç istemiyorum ama sıkıntı çıkarsa da problem. 28 Haziranı bekleyeyim o zaman. Duruma göre Betaya girerim. Çok sorun çıkarsa hiç bulaşmam.

Dual boot kur. Windows 11'de ciddi sıkıntı var ise ve onu ana işletim sistemi olarak kurdu isen çok büyük sıkıntılar çekersin. Dualboot yaparsan windows 11'de sıkıntı çıksın sen windows 10'a geri girebilirsin.

Dev Channel'dayım ben güncellemeden önce dosyalarımı yedekler geçerim. Çok büyük sorunlar çıkacağını sanmıyorum, çıkarsa da yedekler duruyor Windows 10 ISO'su indirip kurarım :)

Bence katıl. Ben sızdırılan ISO dosyasını kullanıyorum en ufak bir sorun yaşamadım. Insider geldiğinde tekrar Insider ISO dosyasını kuracağım.

Geri
Yukarı