Windows 11 Insider Sürümleri 28 Haziran'da Resmi Olarak Çıkıyor

Oxy3403

Kilopat
Makaleler
5
Microsoft Windows 11 'in yeni sürümünün Insider kullanıcılarına açılacağını açıkladı.
Microsoft'un belirttiği minimum sistem gereksinimlerini kaldıran bilgisayarlar önümüzdeki hafta 28 Haziran'dan itibaren Windows 11'i önceden deneyebilecekler.

Insider sürümüne katılamayanlar Microsoft'un sitesinden resmi olarak yayınlanacak olan ISO ile yüklemeyi yapabilirler.

Resmi Insider ISO indirme Sitesi

Bilgisayarınızın Windows 11'i Kaldırıp kaldırmadığını öğrenebilmek için buradaki linkten Windows PC Sistem Durumu Denetimi Programını kurup görebilirsiniz.

Önerilen Windows 11 minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:
(Stabil Sürüm çıktığında gereksinimler değişebilir.)
İşlemci:​
1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)​
RAM:​
4 gigabayt (GB)​
Depolama:​
64 GB veya daha büyük depolama cihazı
Not: Daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki "Windows 11 işletim sistemini güncel tutmak için depolama alanı hakkında daha fazla bilgi" kısmında bulabilirsiniz.​
Sistem üretici yazılımı:​
UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli​
TPM:​
Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0​
Grafik kartı:​
WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu​
Ekran:​
Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit​
İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları:​
Windows 11 Home sürümünde, ilk kullanımda cihaz kurulumunu tamamlamak için internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerekir.
Windows 11 Home'da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir.
Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet bağlantısı gerekir.​

Son düzenleme:
Sizce bu sürüm günlük işler için kullanılır mı? İndirilir mi oyun ve günlük işler için?

Hayır asla bu sürümler geliştiriciler için bir bakarsın Windows Boot dosyası bozulmuş açamazsın içindeki dosyaları kurtarmak falan sıkıntı nihai sürüm çıkasıya kadar geçmenizi önermez kimse.

Hayır asla bu sürümler geliştiriciler için bir bakarsın Windows Boot dosyası bozulmuş açamazsın içindeki dosyaları kurtarmak falan sıkıntı nihai sürüm çıkasıya kadar geçmenizi önermez kimse.

Benim işim vb yok ara sıra oyun oynuyorum geçsem hatalarla karşılaşır mıyım Windows 10 ilk çıktığında bazı oyunlara girmiyordu.

İlk Windows 11 Insider Sürümleri çıktığı zaman arkadaşlar Düzenlenmiş ISO dosyaları yapacağım kaldırmayan bilgisayarlar da kurabilecekler.

Benim işim vb yok ara sıra oyun oynuyorum geçsem hatalarla karşılaşır mıyım Windows 10 ilk çıktığında bazı oyunlara girmiyordu.

Şimdi çıkmadan bir şey demek yanlış olur içinde önemli bilgilerim olmaz ve her an Windows 11'in çökme ihtimali göze alırsanız neden olmasın.

Geri
Yukarı