Windows 11 installation asistant ile yüklenirse dosyalar silinir mi?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows Update'de güncelleme gözükmediği için Windows'un sitesindeki bu programla Windows 11 kuruyorum. Dosyalar silinmez değil mi?

Hocam sadece makineyi yükselt (dosyaları ve uygulamaları koru) seçeneğini seçerek güncelleştirebilirsiniz.
2) olur da uygulama yükleyemezse Windows 11'i Rufus'la USB'ye Windows 11 ISO atın.
A)C diskindeki verileri D diskine taşıyın.
B) driverların ve yüklü olan uygulamaların SS ini alın.
C)ondan sonra D diskinin boyutunu not edin bir yere.
D)PC'yi kapatıp BIOS'tan flash ile yükleyiciye gidin (klasik mor ekranlı olan)
E) oradan nereye yükleyeceğinizi seçin. Diye bir seçenek çıkacak D diskinin boyutuna bakın 135GB ise 135 GB olana sakın dokunmayın öbürüne yani C ye kurmuş olacaksınız oradan devam edin
F)sonra uygulamaları varsa driverları kurarsınız.
(Ben 15 yıllık laptopa 2. yöntemle sorunsuz kurdum tüm dosyalarda D diskinde olduğu gibi duruyor)

Eğer dosya ve ayarları koru gibi bir seçenek varsa onu seçin.
Ben de bilgisayarımı öyle güncellemiştim.

Hocam gitmez diye biliyorum.

Hocam sadece makineyi yükselt (dosyaları ve uygulamaları koru) seçeneğini seçerek güncelleştirebilirsiniz.
2) olur da uygulama yükleyemezse Windows 11'i Rufus'la USB'ye Windows 11 ISO atın.
A)C diskindeki verileri D diskine taşıyın.
B) driverların ve yüklü olan uygulamaların SS ini alın.
C)ondan sonra D diskinin boyutunu not edin bir yere.
D)PC'yi kapatıp BIOS'tan flash ile yükleyiciye gidin (klasik mor ekranlı olan)
E) oradan nereye yükleyeceğinizi seçin. Diye bir seçenek çıkacak D diskinin boyutuna bakın 135GB ise 135 GB olana sakın dokunmayın öbürüne yani C ye kurmuş olacaksınız oradan devam edin
F)sonra uygulamaları varsa driverları kurarsınız.
(Ben 15 yıllık laptopa 2. yöntemle sorunsuz kurdum tüm dosyalarda D diskinde olduğu gibi duruyor)
Teşekkürler herkese. Şu an indirme aşamasında, bir aksilik olursa veya belgeleri koru gibi bir opsiyon çıkmazsa haber veririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı