Windows 11 "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" mavi ekran hatası

4L6IN

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
⭑ Anakart : Asus PRIME B450-PLUS
⭑ Ekran kartı : NVIDIA GeForce RTX 2060
⭑ İşlemci : AMD Ryzen 5 2600X Six-Core Processor, 3600
⭑ RAM : Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED x2
⭑ SSD veya HDD modeli : Adata SU630 240GB 520-450MB/s SSD
⭑ İşletim sistemi : Windows 11
Profil Kapağı
1524839776
Oyunlar direkt kapanıyor oyun sırasında minidump dosyasını paylaşıyorum.

Mavi ekran.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim hocam eski sürümede döndüm genellikle de Battlefield oyunlarında alıyorum bu hatayı.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, altta paylaşmış olduğum sürümü kurun.

Bluestacks ve Mail.Ru AntiCheat yazılımlarını kaldırın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, altta paylaşmış olduğum sürümü kurun.

BlueStacks ve Mail.Ru AntiCheat yazılımlarını kaldırın.

Hocam BlueStacks kaldırdım. Diğerlerini anlamadım tam olarak.

Dün BlueStacks Mail.Ru AntiCheat yazılımları kaldırdıktan sonra tekrar mavi ekran aldım.

Son düzenleme:
BIOS'unuzu 3604 sürümüne güncelleyin.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmesini paylaşın.

Son olarak aşağıdaki rehberleri uygulayın.
,Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır?

Bu da farklı bir kod ile mavi ekran hatası can sıkmaya başladı.

Bu da farklı bir kod ile mavi ekran hatası can sıkmaya başladı.
Hocam yukarıda mesajımda yazdığım adımları neden uygulamadınız? Ne disk sonuçlarını paylaşmışsınız, ne de BIOS güncelleştirilmiş. Neyse. Yeni döküm dosyasında bir ses aygıtı sorun çıkarmışa benziyor. Sanırım HyperX Cloud 2. Sürücülerini güncelleştirin. HyperX ile ilgili yazılımları kaldırıp tekrar kurun.

Hocam şu an yapıyorum. Disk sonuçları bitsin paylaşacağım uzun sürüyor. BIOS güncelleme hiç yapmadım o yüzden bir hata yaparım diye korkuyorum.

Hocam şu an yapıyorum. Disk sonuçları bitsin paylaşacağım uzun sürüyor. BIOS güncelleme hiç yapmadım o yüzden bir hata yaparım diye korkuyorum.
BIOS güncellemesi için şu videoya bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zor bir işlem değil. Bir USB'yi FAT32 olarak biçimlendirin. Ardından indirdiğiniz BIOS dosyasını Flash Belleğin içine atın. BIOS'a girip güncelleme sekmesinden Flash Belleğinizin içindeki .cap dosyasını seçip kuracaksınız. Kısa süren bir işlem. Çok sık elektrik kesintisi oluşan bir yerde yaşıyor olmadığınız sürece sıkıntı çıkma ihtimalinden korkmanıza gerek yok.

HyperX Cloud 2'nin bir yazılımı yok tak çalıştır.
Buyurun hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-02 212857.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-02 212857.png
    63,8 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran görüntüsü 2022-06-02 212916.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-02 212916.png
    42,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı