Windows 11 işlemci desteği olmadan kurmak mümkün mü?

Ciri Riannon

Decapat
Merhabalar, TPM desteği ram gereksinimi vesaire herşeyi karşılıyor bilgisayarım. Tek sorun işlemcim, desteklenmiyor kendisi. Buna rağmen kurabilir miyim, kurabilirsem nasıl?

Son düzenleme:
Merhabalar, TPM desteği ram gereksinimi vesaire herşeyi karşılıyor bilgisayarım. Tek sorun işlemcim, desteklenmiyor kendisi. Buna rağmen kurabilir miyim, kurabilirsem nasıl? Ayrıyeten konu dışı bir sorum daha var bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim. :)
Soru;
Microsoft'un kendi sitesinden windows 11 yükleme aracını indirsem, oradan yükseltme ile geçebiliyor muyum sıfır kurulum yapmadan? Birde, eğer yükseltme ile geçersem, tarayıcıdaki hesaplarımdan çıkış yapıyor mu, örneğin google, twitch hesapları gibi. Yoksa tekrar giriş yapmam gerekli mi her hesaba? Yoksa direkt herşeyiyle beraber mi yükseltiyor?
Evet hocam ama bir sözleşme imzalamanız gerekiyor. Hasarlardan Microsoft sorumlu olmayacak.
Yükseltme anlamı gereği bir şeyi, hiçbir şeyi değişmeden yeni bir sürüme taşımak anlamına geliyor.

Evet hocam ama bir sözleşme imzalamanız gerekiyor. Hasarlardan Microsoft sorumlu olmayacak.
Yükseltme anlamı gereği bir şeyi hiçbir şeyi değişmeden yeni bir sürüme taşımak anlamına geliyor.

O sözleşmeye nereden ulaşabililirim? Windows 11 kurarken bende aynı durumdan muzdaribim bana herhangi bir sözleşme çıkmadı onunla alakalı

Yükseltme anlamı gereği bir şeyi, hiçbir şeyi değişmeden yeni bir sürüme taşımak anlamına geliyor.
Yani hesaplardan çıkış yapmayacak, doğru mu anladım? Eğer böyleyse gayet iyi. Hesaplara tekrar girmek epey uzun sürerdi sanırım technopattan başlamak üzere. :D
Mavi ekran hataları vs.
Olası bir mavi ekranda ne olabilir ki hocam en fazla? Bilgisayar kendini kapatmıyor mu mavi ekran gelince? Yoksa kalıcı bir hasar mı bu bahsettiğiniz.

O sözleşmeye nereden ulaşabililirim? Windows 11 kurarken bende aynı durumdan muzdaribim bana herhangi bir sözleşme çıkmadı onunla alakalı
İşlemcisi desteklenmeyenlere geliyor galiba.
Yani hesaplardan çıkış yapmayacak, doğru mu anladım? Eğer böyleyse gayet iyi. Hesaplara tekrar girmek epey uzun sürerdi sanırım Technopat'tan başlamak üzere. :D

Olası bir mavi ekranda ne olabilir ki hocam en fazla? Bilgisayar kendini kapatmıyor mu mavi ekran gelince? Yoksa kalıcı bir hasar mı bu bahsettiğiniz.

Hocam bilmiyorum belki bir şeyin yanmasından ya da bozulmasından bahsediyor ama Windows 11 kullandığınız zaman bir parçanız bozulursa bundan Microsoft sorumlu olmayacak.

Benim işlemcim desteklemiyor diğer bütün istediği gereksinimleri karşılıyorum şöyle bir işlemcim var
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz, 2195 MHz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal işlemci
Ama herhangi bir sözleşme yok

Benim işlemcim desteklemiyor diğer bütün istediği gereksinimleri karşılıyorum şöyle bir işlemcim var
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz, 2195 MHz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal işlemci
Ama herhangi bir sözleşme yok
Emin değilim hocam bi 7.nesil işlemcilere geliyor galiba.

Geri
Yukarı