Çözüldü Windows 11 kendi kendine lisanslanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

krts020

Femtopat
Merhaba, Windows 11 kullanıyorum ve format atsam bile ürün anahtarı istemeden kendi kendine Windows aktifleşiyor. Bunun nedeni ne olabilir? KMS olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sisteminiz OEM key ile etkinleştirilmiş. Anakarta gömülmüş yani ürün anahtarı ne kadar format atsanız da ürün anahtarı gitmeyecektir.
Cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu yazın: slmgr /dli yazdıktan sonra ekran resmi atın.

Bunun nedeni OEM lisans anahtarı ile daha önceden lisanslama yapmış olmanız olabilir. Lisansınız anakarta gömülü olmuştur ve ne kadar format atarsanız atın, o bilgisayar ömür boyu lisanslı kalır.

yazdım böyle bisey çıktı

Dosya Ekleri

• 1702493272675..jpg
    1702493272675..jpg
    445,5 KB · Görüntüleme: 51
Sisteminiz OEM key ile etkinleştirilmiş. Anakarta gömülmüş yani ürün anahtarı ne kadar format atsanız da ürün anahtarı gitmeyecektir.

Çözüm
Merhaba, Windows 11 kullanıyorum ve format atsam bile ürün anahtarı istemeden kendi kendine Windows aktifleşiyor. Bunun nedeni ne olabilir?
Anakarta gömülü ürün anahtarı olduğundan dolayı otomatik etkinleştiriliyor.

Lisansınız Single Language gibi gözüküyor, format atarken kullandığınız ISO'daki Home dışındaki tüm versiyonları kaldırıp ISO'yu yazdırırsanız anahtar girmek zorunda kalırsınız ve OEM lisans yüklenemez. Bu sayede normal Home Windows'u key ile kurabilirsin.

Geri
Yukarı