Windows 11 kullanıcı deneyimleriniz

curiousoftech

Kilopat
Windows 11 çıkalı kayda değer bir zaman geçti. Ben henüz Windows 11'e geçiş yapmadım. Sistem gereksinimlerini rahatlıkla karşılamama rağmen geçme konusunda henüz tereddütlerim gitmiş değil. Bu tereddütlerimin bir kısmını bu konuyla gidermek istiyorum.

İki sorum var:

1) Windows 11 an itibariyle her açıdan geçilebilir bir işletim sistemi olmuş mu?

2) Her açıdan rahat bir kullanım için Windows 11'e geçilmeli mi yoksa Windows 10'da kalınmalı mı? (En azından önümüzdeki 3 aylık süreçte...)

Konuda katkıda bulunup cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler! Özellikle iki işletim sistemini de deneyimlemiş kişilerden dönüt alırsak daha faydalı olur sanırım. İyi sosyaller!

Görev çubuğu çok saçma çalışıyor. Bluetooth da düzgün çalışmıyor, açılıp kapanması düzgün olmuyor. Tecrübeli bir kullanıcı W11 de ufak tefek sorunlar dışında sorun yaşamıyor pek bir farkı da yok UI dışında. W10'dan sıkıldıysan geçebilirsin ama pek gerek yok bence. Performans açısından bir fark göremedim ben. W10 da çalışıp W11 de sorun yaşayan program vs. görmedim. Ayrıca W11'i çıktığından beri (bir ara W10'a geri dönmüştüm yaklaşık 1 ay) kullanıyorum.

Heyecan için geçebilirsin ama bazı hataları kanser ediyor evet Bluetooth olayı mesela başlı başına sorun. Bluetooth'u ne zaman kapatsam gamepad'im hataya düşüyor ve baştan eşleştirmek zorunda kalıyorum.
Alt Tab özelliği ise saçma çalışıyor kendi kendine pencereden çıkıyor ya da oyunlarda alt tab atıyorsun sallamıyor. Yine Windows D oyunlardayken çalışmıyor.
Arayüz güzel, kullanımı hoş ama fanteziye gerek yok.

2 bilgisayarımda W11 kullanıyorum. Birinde tema rengini mavi ve tonları dışında seçersem başlık çubuklarındaki yazılar soluklaşıyor (Chrome sekmelerindeki isimler vs.). Onun dışında Monster Abra A5 V.16.6 olanda 2 kez %100 CPU kullanımı nedeniyle bilgisayar kilitlendi. (ses sürücüsünde kaynaklanıyordu W11 ile ilgili olup olmadığından emin değilim). İki bilgisayarda da ofis programları ve Valorant haricinde pek bir şey kullanmıyorum.

Yaklaşık 1 aydır Windows 11 kullaıyorum tam anlamıyla stabil sorunsuz bir işletim sistemi değil bolca eksiklik var ama eksiklikler kritik anlamda değil başka alternatiflerle bu durumu çözüyorsunuz.

Şu an geçilmeli mi? Şahsen ben yeni gelecek büyük güncellemeyi beklerim bu yaz geleceği söyleniyor. Windows 11'in tam olarak geçilebileceği zaman 1 yıl sonra falan olur. Windows 10'da benzer süreçlerden geçti

Windows 11 insider olarak kullanıyorum. Sade halini kullanabilirsin ama ben biraz kendimce show yaptım bazı hatalar alıyorum elbet performans olarak daha bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı