Çözüldü Windows 11 kurarken Wi-Fi görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alisaidcelikk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar FreeDOS laptopa Windows 11 kurarken Wi-Fi görmüyor. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Sanırım şu ekranda kalıyorsunuz ve "internet bağlantım yok" seçeneği yok.

Bu ekrandayken Shift + F10'a basın. CMD ekranı açılınca OOBE\BYPASSNRO yazın ve entera basın. Bilgisayar yeniden başlayacak. Kurulumun ilk adımlarını (klavye, ülke, dil) seçme vs. tekrar gözükecek. Ama bu sefer "internet bağlantım yok" seçeneğini göreceksiniz.

Kurulumdan sonra ilgili sürücüyü kurmalısınız. Mobil cihazınızdan veya farklı bir bilgisayardan indirip atabilirsiniz, şu anda erişiminiz yoksa.

Wi-Fi sürücüsü yüklü olmadığı için görmüyor maalesef. Bu yüzden ilk kurarken imkan varsa ethernet kablosu ile bağlamanız yeterli olacaktır.

Sanırım şu ekranda kalıyorsunuz ve "internet bağlantım yok" seçeneği yok.

Bu ekrandayken Shift + F10'a basın. CMD ekranı açılınca OOBE\BYPASSNRO yazın ve entera basın. Bilgisayar yeniden başlayacak. Kurulumun ilk adımlarını (klavye, ülke, dil) seçme vs. tekrar gözükecek. Ama bu sefer "internet bağlantım yok" seçeneğini göreceksiniz.

Çözüm
Çok teşekkürler.

Hangi sürücüleri nasıl yüklemem gerekiyor?

Son düzenleme:
Hangi sürücüleri nasıl yüklemem gerekiyor?
İnternetsiz kurabildiniz mi?

Kurabildiyseniz bundan sonra yapmanız gereken bilgisayar marka/modelini Google'a yazıp üreticinin sayfasına girip "Destek" kısmından gerekli güncellemeleri indirmek olacaktır. Ama bilgisayarınızda internet yoksa Wi-Fi sürücü dosyasını başka bir bilgisayardan indirip USB ile interneti olmayan bilgisayara bağlayıp kurabilirsiniz.

Telefonunuzdan indirip; telefonla bilgisayarı bağlayıp onunla da aktarım yapabilirsiniz gerekli sürücüyü.

Siteden driver yükledim yeniden başlattım. Hala bağlanamıyorum.

Sanırım Asus Rog Zephyrus G14 kullanıyorsunuz. Bu modellerdeki Mediatek Wi-Fi bağdaştırıcısında sorun olabiliyormuş.

Çözen birisi ise şu adımları paylaşmış:

- Bilgisayarı kapatın ve cihaz güç kablosu dahil cihaza bağlı ne var ne yok her şeyi çıkarın.
- Sonrasında laptopun açma tuşuna 60 saniye (evet tam 60 saniye) boyunca basılı tutun.
- Bu işlem Wi-Fi ve Bluetooth kartlarında bir tür resetleme yapıyormuş.
- İşlem bittikten sonra kabloları takın ve tekrar deneyin.

Kaynak: Mediatek MT7921 suddenly not working

Son düzenleme:
Wi
Aynı zamanda kasıyor gibiydi iso’da da sıkıntı vardı sanırım tekrardan windows 10 kuracağım . Yazdığınız kod windows 10 içinde geçerli mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…