Windows 11 kurmadan önce BIOS üstünden neler yapılmalı?

whitrex

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10'dan 11e geçiş yapacağım. BIOS kısmında ayarlamam gereken herhangi bir ayar falan var mi? Kurulumda sıkıntı yaşamamak için sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CSM yi kapatmak gerek. Tabi uefi kurmak istiyorsan. İşlemci nedir bilmiyorum ama xmp expo açabilir, resize bar açılabilir. Bence sistemi bir yaz ondan sonra bakalım.

Rufus'un güncel sürümünde BIOS ayarlarını devre dışı bırakma seçeneği var. Eğer Rufus'un güncel sürümünden “Windows 11 için tmp ayarını devre dışı bırak” seçeneğini seçip USB belleğinize Windows 11 ISO'sunu kurarsanız herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmadan Windows 11'i kurabilirsiniz.

Anakartın nedir ?
gigabyte a520m-s2h

CSM'yi kapatmak gerek. Tabii UEFI kurmak istiyorsan. İşlemci nedir bilmiyorum ama XMP EXPO açabilir, ReSize BAR açılabilir. Bence sistemi bir yaz ondan sonra bakalım.

CSM'yi dün kapattım bilgisayarı yeniden başlattığımda BIOS'a atiyordu direkt açılmıyordu diski GPT yapmam lazım sanirim.

CSM'yi kapatmak gerek. Tabii UEFI kurmak istiyorsan. İşlemci nedir bilmiyorum ama XMP EXPO açabilir, ReSize BAR açılabilir. Bence sistemi bir yaz ondan sonra bakalım.

Ryzen 5 5600 işlemci.
B520M S2H anakart.
RX6600 ekran kartı.
Ripjaws 16 GB 3200MHz RAM.

Geri
Yukarı