Windows 11 kurmaya çalışırken TPM 2.0 hatası

XeaWhitefish

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Windows 11'i ilk çıktığı zamanlarda kurmuştum. Fakat çok hata var diye Windows 10'a geçmiştim. Tekrardan şimdi tekrar yükseltmek istediğimde TPM 2.0 diye bir şey çıktı ve bunun yüzünden indiremiyorum. Ne yapmam lazım acaba? (BIOS ayarlarında da pch FW kısmında hiçbir şey gözükmüyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart marka ve modelini yazabilir misin?
Düzgün TPM 2.0 ile kurmak daha güvenli olur anakartın destekliyorsa bios menüsünden açman lazım. Fakat istersen ve anakartın desteklemiyorsa rufus programı ile TPM 2.0 gereksinimini kaldırabilirsin.

Son düzenleme:
Anakart marka ve modelini yazabilir misin?
Düzgün TPM 2.0 ile kurmak daha güvenli olur anakartın destekliyorsa BIOS menüsünden açman lazım. Fakat istersen ve anakartın desteklemiyorsa rufus programı ile TPM 2.0 gereksinimini kaldırabilirsin.

ASUS Prime H410M-K şu hocam.
Rufus'la kurma gibi birkaç konuda gördümde tam anlayamadım biraz açabilir misiniz rica etsem onu.

ASUS Prime H410M-K şu hocam.
Rufus'la kurma gibi birkaç konuda gördümde tam anlayamadım biraz açabilir misiniz rica etsem onu.
Hocam, anakartın bios'una girip bios türünü UEFI yapmanız, Secure Boot'u açmanız ve TPM modülünü aktifleştirmeniz lazım.
Bilgisayar açılırken esc ve delete tuşlarına art arda basın. Böylece bios menüsü karşınıza gelir.
win11 ready.png

Anakartınız windows 11'i destekliyormuş yani TPM 2.0 ı da destekliyor.

Hocam, anakartın BIOS'una girip BIOS türünü UEFI yapmanız, Secure Boot'u açmanız ve TPM modülünü aktifleştirmeniz lazım.
Bilgisayar açılırken ESC ve delete tuşlarına art arda basın. Böylece BIOS menüsü karşınıza gelir.Eki Görüntüle 1815368
Anakartınız Windows 11'i destekliyormuş yani TPM 2.0'ı da destekliyor.

Hocam yokya BIOS türüm zaten uef, Secure Boot açık TPM modülünü aktifleştiremiyorum.
BIOS'daki aktifleştireceğim sekme de hiçbir şey yok ne yapmamı önerirsiniz?

Yoksa rufuslamı indireyim.

Hocam yokya BIOS türüm zaten uef, Secure Boot açık TPM modülünü aktifleştiremiyorum.
BIOS'daki aktifleştireceğim sekme de hiçbir şey yok ne yapmamı önerirsiniz?

Yoksa rufuslamı indireyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dediğim gibi PCH-FW Configuration kısmına girdiğimde karşıma hiç birşey çıkmıyor başka bir çözüm yolu yokmu acaba?

Dediğim gibi PCH-FW Configuration kısmına girdiğimde karşıma hiç birşey çıkmıyor başka bir çözüm yolu yokmu acaba?
O zaman rufusla bypass et. Nasıl bypass edileceğini videonun 8. dakikasında gösteriyor.

Son düzenleme:
O zaman Rufus'la bypass et. Nasıl bypass edileceğini videonun 8. dakikasında gösteriyor.

Hocam rica etsem bir ISO dosyası linki varsa atabilir misiniz ben indiremiyorum şöyle hata alıyorumda.

1686416413444.png

Yeni konular

Geri
Yukarı