Windows 11 kurulacak diski seçme

DonutGuy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Windows 11 23H2 sürümünü, Windows sitesinden ISO formatında indirdim. Sonra da Rufus yardımıyla USB belleğe yazdırdım.
Sonra ayarlar kısmından bu bilgisayarı sıfırla diyerek formatlama yaptım.

Laptopumda 512 GB ve 1 TB'lık iki adet M.2 SSD bulunmakta.
Formatlama esnasında, Windows'un yüklenecek olan disk bölümünü seçemeden, Windows 1 TB'lık diske yüklenmiş fakat ben işletim sistemini 512'lik bölüme yüklemek istiyorum.

Bu seçimi manuel olarak yapabileceğim bir yol var mı? Rufus ile yapabilir miyim? Yükleme esnasında başka BIOS'a girmek gibi başka bir şey mi yapmalıyım?

Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Merhaba.
Windows 11 23H2 sürümünü, Windows sitesinden ISO formatında indirdim. Sonra da Rufus yardımıyla USB belleğe yazdırdım.

Laptopumda 512 GB ve 1 TB'lık iki adet M.2 SSD bulunmakta.
Formatlama esnasında, Windows'un yüklenecek olan disk bölümünü seçemeden, Windows 1 TB'lık diske yüklenmiş fakat ben işletim sistemini 512'lik bölüme yüklemek istiyorum.

Bu seçimi manuel olarak yapabileceğim bir yol var mı? Rufus ile yapabilir miyim? Yükleme esnasında başka BIOS'a girmek gibi başka bir şey mi yapmalıyım?

Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

ISO dosyasi hazirsa flasi boot et.

Bu olay zaten olayı bozuyor. Siz USB belleğe yazdırdığınız dosyalarla değil cihazın içindeki kendi dosyalar ile format atmışsınız. Rufus'a yazdırdıktan sonra bilgisayar açılırken Boot Menü'ye girip oradan ilgili USB belleği seçmeniz gerek, o zaman yazdırdığınız dosyalar ile format atarsınız ve disk seçme imkanı sunar.

Yeni konular

Geri
Yukarı