Çözüldü Windows 11 kurulan yeni sistem eski sistem ile aynı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

prom1l

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 9100f , rx 580 8 gb , 8gb ram , 256gb ssd
Merhaba, bugün yeni aldığım PC elime geçti. Eski bilgisayarımdan Technopat videosununda yardımıyla Rufus programıyla USB'yi W11 USB'si yaptım.
Yeni bilgisayara sorunsuz kurdum. Ama bir sorun var, Yeniyle eski bilgisayarın masasüstüleri aynı, birinden bir imgeyi silsem diğerindende siliniyor. Arama geçmişi bile aynı. Aynı olmasını istemiyorum nasıl çözebilirim?

Çözüm
OneDrive diye bir şey var onu silip dener misin?
Hesap üzerinden yapıyor bunu, aramalarını nasıl kaparsın bilemem ama.

Bu tip olaylar yüzünden hesap girmeyin diyoruz işte.
OneDrive diye bir şey var onu silip dener misin?
Hesap üzerinden yapıyor bunu, aramalarını nasıl kaparsın bilemem ama.

Bu tip olaylar yüzünden hesap girmeyin diyoruz işte.

Çözüm
Bilgisayarların Windows'unu kurarken kullandığın epostalar aynı olduğu için sürekli OneDrive senkronize işlemi oluyor. Epostadan çıkış yapman gerekiyor bilgisayar ayarlarından.

Son düzenleme:
Lanet olası OneDrive programı yüzünden oluyor. Üstelik masaüstü, belgeler, resimler gibi kullanıcıya has konumları da kullanıcı klasörü altındaki konumdan alıp aynı yerde oluşturduğu OneDrive klasörüne taşıyor. Silindiğinde de konum aynı kalıyor. Her formattan sonra o pisliği kaldırmakla cebelleşiyorum. Bir dahaki sefere NTLite ile ISO dosyasını düzenleyip kaldıracağım o laneti.

OneDrive programını kaldırmadan önce o bilgisayarın ve eski bilgisayarın OneDrive programındaki ayarlara girip cihazla ilişiğini kesmek veya eşitlenen klasörlerden masaüstü gibi özel konumları kaldırarak sorunu çözebilirsin. ISO içinden Windows'la aynı anda kurulu gelen veya dışarıdan indirilip yüklenen ile Microsoft Store üzerinden inenin arayüzü farklı olabiliyor. İlgili ayarı bulamazsan YouTube üzerinden anlatım videoları bulabilirsin.

Bu OneDrive'ın özelliğini elbette seven ve kullanmak isteyen olabilir. Ancak Windows kurulumu sonrasında Microsoft hesabına oturum açar açmaz sana sormadan bunu yapması çok rahatsız edici.

Lanet olası OneDrive programı yüzünden oluyor. Üstelik masaüstü, belgeler, resimler gibi kullanıcıya has konumları da kullanıcı klasörü altındaki konumdan alıp aynı yerde oluşturduğu OneDrive klasörüne taşıyor. Silindiğinde de konum aynı kalıyor. Her formattan sonra o pisliği kaldırmakla cebelleşiyorum. Bir dahaki sefere NTLite ile ISO dosyasını düzenleyip kaldıracağım o laneti.

OneDrive programını kaldırmadan önce o bilgisayarın ve eski bilgisayarın OneDrive programındaki ayarlara girip cihazla ilişiğini kesmek veya eşitlenen klasörlerden masaüstü gibi özel konumları kaldırarak sorunu çözebilirsin. ISO içinden Windows'la aynı anda kurulu gelen veya dışarıdan indirilip yüklenen ile Microsoft Store üzerinden inenin arayüzü farklı olabiliyor. İlgili ayarı bulamazsan YouTube üzerinden anlatım videoları bulabilirsin.

Ben direkt hesap girmeden hallediyorum NTLite ile birlikte.

OneDrive'den sonsuza kadar kurtulma;

Uyarı: bu işlem OneDrive içindeki her şeyi silecektir! İşlemi yapmadan önce hem masaüstünüzdeki hem de belgeler klasörünüzdeki her şeyi D:\ gibi bir sürücüye ya da C:\ kök dizine yedekleyin!
  1. Buradan gerekli dosyayı indirin: https://github.com/TERRAOperative/OneDrive-Uninstaller/archive/master.zip
  2. OneDrive uninstaller v1.4.bat dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
  3. OneDrive'a elveda deyin.
PC yeniden başlayınca yedekleri tekrar eski yerine koyabilirsiniz.

Recep abimizden alıntı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2 sistemden de OneDrive'i sildim. Şu anlık iki sistem arasında bir benzer işlem yok. Yükleyince tekrar aynı sorun olur mu bilmiyorum ama indirmeyi düşünmüyorum şu anlık.

Merhaba, bugün yeni aldığım PC elime geçti. Eski bilgisayarımdan Technopat videosununda yardımıyla Rufus programıyla USB'yi W11 USB'si yaptım.
Yeni bilgisayara sorunsuz kurdum. Ama bir sorun var, yeniyle eski bilgisayarın masasüstüleri aynı, birinden bir imgeyi silsem diğerindende siliniyor. Arama geçmişi bile aynı. Aynı olmasını istemiyorum nasıl çözebilirim?

Muhtemelen OneDrive yedeklediğinden masaüstünü eşitliyor iki tarafta da. 2 bilgisayardan da OneDrive'ı sil kurtul.

OneDrive'ı kaldırmana gerek yok, yedeklemeyi kapattığında gayet kullanışlı bir program oluyor. Her zaman böyle kullanırım.

Geri
Yukarı