Windows 11 kurulu bilgisayarda Windows 10'a nasıl geçilir?

ewoasty

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
512
İşlemci
ryzen 5500u
Merhaba yenı bir laptop aldım 11 yüklü geldi.

Hemen Windows 10'a geçmek için kurtarma bölümünü açtım ancak orada geri dön sekmesi yok aktif veya pasif değil tamamen yok. 11 olarak yüklenmiş direk sanırım Windows.

Peki ben Windows 10'a en sağlıklı şekilde lisans bozulmadan nasıl geçebilirim?

L

Merhaba yenı bir laptop aldım 11 yüklü geldi.

Hemen Windows 10'a geçmek için kurtarma bölümünü açtım ancak orada geri dön sekmesi yok aktif veya pasif değil tamamen yok. 11 olarak yüklenmiş direk sanırım Windows.

Peki ben Windows 10'a en sağlıklı şekilde lisans bozulmadan nasıl geçebilirim?

Laptoplarda lisans BIOS'a gömülü olur. USB ile temiz kurulum yapıp 10'a geçtiğinizde internete bağlandığınızda otomatik etkinleşir lisans. Ancak işinizi garantiye almak isterseniz Microsoft Store'dan lisans anahtarını gösteren uygulamalar var. Onlardan lisansınızın bir fotoğrafını çektikten sonra USB ile temiz kurulum yapabilirsiniz.

Windows 10 aracı ile geri dönmeyi dene ya da temiz kurulum yap. Lisansın gideceğini düşünmüyorum. Ben, Windows 10 aracı ile geri dönmüştüm.

Windows düşürme dosyalar korunmuyor ne yazık ki hocam ikisi en sonunda formatliyor diski. Ben USB ile kurulumun daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Zaten temiz kurulum daha sağlıklı. Yeni aldığına göre önemli bir şey yüklememiştir diye düşünüyorum. USB yoksa Windows 10 aracı ile yükseltme yapsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı