Çözüldü Windows 11 kurulum ekranında NVMe SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

quarest

Hectopat
Hazır sistem aldım, her şeyi hallettim ancak Windows 11 kurulum ekranında ve BIOS’ta M.2 SSD gözükmemekte, parçalar 0 olduğu için arıza olacağını düşünmüyorum. İlk defa UEFI kullandığım için çok bir bilgim de yok, Windows 11 kurulum USB'sini Rufus ile GPT olarak yazdırdım.

İşlemci: i5 12400F.
Anakart: ASUS Prime B660M-K
Ekran kartı: ASUS Dual 3060 Ti.
RAM: G.Skill 3200MHz CL16.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elimde 2. bir USB olmadığı için format USB sinin içine atmak zorunda kaldım driveri, o zaman seçincede hiçbir şey değişmedi.

Söylemeyi unuttum, Intel volume management device ayarını kapatınca çözüldü, zaten ilk kapalı gelmişti performansı arttırdığı söylendiği için açmıştım, kapatınca sorunum çözüldü teşekkürler yine de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elimde 2. bir USB olmadığı için format USB sinin içine atmak zorunda kaldım driveri, o zaman seçincede hiçbir şey değişmedi.

Söylemeyi unuttum, Intel volume management device ayarını kapatınca çözüldü, zaten ilk kapalı gelmişti performansı arttırdığı söylendiği için açmıştım, kapatınca sorunum çözüldü teşekkürler yine de.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı