Windows 11 kurulumu

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Windows'u Windows 7"den beri severim ve her güncellemesini almış birisiyim.

Microsoft Windows büyük güncellemerinde baştan aşağı değişim yapar, her ne kadar Windows 7 baştan yazılmazsada Windows Vista sürümüde büyük bir güncelleme sayılır. Vistadan sonra küçük güncellemeler gelsede asıl güncelleme Windows 7'de bitti. Şimdi gelin Microsoft neyi amaçladı özet geçeyim. Windows 7 bir devrim olmasa da Windows 8 bir devrim olacaktı. Windows 8 ilk ön izlemesi atıldığında metro arayüzünde bir iki oyun vardı ve çok az kişi yüklemişti. Kotü olan tarafı hiçbir şey çalışmıyordu. Bir süre sonra yeni ISO'lar geldi ve gitgide iyi bir hal almaya başladı. Bir süre sonra bütün bilgisayarlar Windows 8'li doğuyordu sonra insanlar arayüzden bulanıp Windows 7'ye geçmeye ve başlat menü uygulamarı yüklemeye başladı. Burada Microsoft bir şey yapmalıydı çünkü çıkarttığı telefon bile Windows 8 işletim sistemliydi sonra Microsoft Windows 9 çıkartmaya karar vermiş gibiydi ama bunu Windows 8.1 olarak duyurdu. Yani bir programın versiyon güncellemesi gibi daha sonra Windows 8.1'i es geçip Windows 10 duyurdu ama Windows 10 mimarları baştan yazmıştı birçok şeyi ve önümüzde daha sade bir Windows vardı artık. Windows 10 ise kendi ayarları ve iç düzeni karmaşık olduğundan diğer işletim sistemleri gibi dizayın ve düzen olmadığı için güncelleniyor. Tek sebep bu değil diğer sebep donanımlar güncelleniyor ama Windows aynı eğer bu şekilde devam etseydi ilerleyen zamanda anakart ve diğer donanım parçaları Windows uyumlu donanım üretmeyebilirdi çünkü kimse gelişimi olmayan bir şeyi istemez.

Windows 11'i kurma rehberi.

Windows diğer ışletim sistemlerinden farklı olarak güncellenmeye başlandı. Her seferinde en başta başlat menüsü ile güncellenen Windows bu sefer iconlar ve kurulum ekranından başladı bu neyi gösteriyor? Windows baştan aşağı yenileneceğine bir işaret eğer öyle olursa baştan aşağı değişeceğinden inanılmaz hatalar gelebilir. Özellikle yükseltilme ile yüklenirse bilgisayar donanımlarınıza göre daha çok sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden varsa ve denemek istiyorsanız kesinlikle yedek bilgisayara yükleyin ve büyük güncellemeler bitmeden ana bilgisayarınıza kurmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı