Çözüldü Windows 11 kurulumunda SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vazıl61

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci
Amd
Merhaba, FreeDOS'a Windows 11 kuracağım ancak yeni taktığım SSD görünmüyor. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 20230624_202713.jpg
    20230624_202713.jpg
    208,3 KB · Görüntüleme: 90
Çözüm
Windows 11 kurulumuna şimdi geçiyorum.

Yok hocam olmuyor aynı şey. Yüklüyor Windows 11'i sonra ynşden başlıyor tekrar Windows 11 yükleme ekranı geliyor. Disk silme yerinde bir problem mi var anlamadım.

Windows 10 kurmayı deneyin flash belleği biçimlendirip, ardından Windows 11 ISO dosyasını flash belleğe atıp oradan indirmeyi deneyin. Windows'un içinden Windows'u yükleyin.
Windows 10 kurmayı deneyin flash belleği biçimlendirip, ardından Windows 11 ISO dosyasını flash belleğe atıp oradan indirmeyi deneyin. Windows'un içinden Windows'u yükleyin.

Hocam sorun burada galiba fotoğraftaki gibi bir sürü disk var. Silinmemesi gereken bir şey mi sildim anlamadım. SSD'ye kurmaya çalışıyorum şimdi GPT diye bir uyarı veriyor. İyice karıştı. Bu diskleri nasıl temizlerim iyice karıştı burası.

Dosya Ekleri

• 16876381233523050920632060124421.jpg
    16876381233523050920632060124421.jpg
    314 KB · Görüntüleme: 19
Hocam sorun burada galiba fotoğraftaki gibi bir sürü disk var. Silinmemesi gereken bir şey mi sildim anlamadım. SSD'ye kurmaya çalışıyorum şimdi GPT diye bir uyarı veriyor. İyice karıştı. Bu diskleri nasıl temizlerim iyice karıştı burası.

Silebildiğiniz her şeyi silip biçimlendir deyin kalan diskleri, en baştan başlayın.

Silebildiğiniz her şeyi silip biçimlendir deyin kalan diskleri, en baştan başlayın.

Silinmiyor hocam bazıları tamamen kaldıramyorum. Benim yeni taktığım SSD'ye kuramıyorum. PC'nin kendi diskine kurayım diyorum o da olmuyor. Windows 11 kurduktan sonra USB'yi çıkartıp yeniden başlatıyorum ilerliyor internet bağlantısı istediği yere kadar geliyor sonrası yok. İnterneti de bağlayamadım Ethernet kablom yok. FreeDOS olduğu için de wrireless yok. Ne yapacağım bilmiyorum.

Silinmiyor hocam bazıları tamamen kaldıramyorum. Benim yeni taktığım SSD'ye kuramıyorum. PC'nin kendi diskine kurayım diyorum o da olmuyor. Windows 11 kurduktan sonra USB'yi çıkartıp yeniden başlatıyorum ilerliyor internet bağlantısı istediği yere kadar geliyor sonrası yok. İnterneti de bağlayamadım Ethernet kablom yok. FreeDOS olduğu için de wrireless yok. Ne yapacağım bilmiyorum.

FreeDOS ile alakalı değil Wi-Fi, anakartınla alakalı veya sürücülerden de olabilir.

Hocam yeni makine anakartta neden problem olsun. Yanlış bir şey yapıyorum ama ne.

Wi-Fi sürücüsü indirilmemiş olabilir diyorum. Anakartta bir sorun olması cihazın yeni olmasından bağımsız. Cihazı tamamen sıfırlamayı deneyin BIOS'ta böyle bir ayar var ise. Sonra tekrardan BIOS güncelleyin. Eğer güncel ise Windows kurmayı deneyin.

Wi-Fi sürücüsü indirilmemiş olabilir diyorum. Anakartta bir sorun olması cihazın yeni olmasından bağımsız. Cihazı tamamen sıfırlamayı deneyin BIOS'ta böyle bir ayar var ise. Sonra tekrardan BIOS güncelleyin. Eğer güncel ise Windows kurmayı deneyin.

Wi-Fi sürücüsünü nasıl güncelleriz USB ile. Gerçi şu an oraya da gelmiyor.😄

Disklerin hepsini nasıl silerim sil seçeneği çıkmıyor.

Bu arada ilk kuruluma başladığımda fotoğraftaki gibi bir uyarı vermişti.

Dosya Ekleri

• 20230624_173841.jpg
    20230624_173841.jpg
    165,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Bu arada ilk kuruluma başladığımda fotoğraftaki gibi bir uyarı vermişti.
Modem kutunuzu kurcalayın belki bir Ethernet kablosu bulabilirsiniz.Disklerin hepsini kurulum kısmından biçimlendirseniz.Windows 10 kurmayı deneyip sonra içinden Windows 10 kurmayı deneseniz.

Modem kutunuzu kurcalayın belki bir Ethernet kablosu bulabilirsiniz. Disklerin hepsini kurulum kısmından biçimlendirseniz. Windows 10 kurmayı deneyip sonra içinden Windows 10 kurmayı deneseniz.

Windows 10 kurmayı deneyeceğim. Olmazsa artık aklıma başka bir şey gelmiyor. Hiç mantıklı değil kurulumu yaptıktan sonra neden tekrar başa dönüyor. Disk kısmı karıştı onda dır diye düşünüyorum ama o kısmıda temizleyemiyorum. Hep PC'nin hem de yeni taktığım SSD'yi biçimlendirsem sıkıntı olur mu acaba?

Windows 10 kurmayı deneyeceğim. Olmazsa artık aklıma başka bir şey gelmiyor. Hiç mantıklı değil kurulumu yaptıktan sonra neden tekrar başa dönüyor. Disk kısmı karıştı onda dır diye düşünüyorum ama o kısmıda temizleyemiyorum. Hep PC'nin hem de yeni taktığım SSD'yi biçimlendirsem sıkıntı olur mu acaba?

Windows 11'i kurduktan sonra yeniden başlatırken USB'yi çıkartmak mı gerekiyor.

Windows 11'i kurduktan sonra yeniden başlatırken USB'yi çıkartmak mı gerekiyor.

Windows masaüstüne gelince PC'yi kapatıp USB'yi çekin sonra PC'yi yeniden açın.

Geri
Yukarı