Windows 11 kurulurken hata veriyor

HalilKARA

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Xpg cl32 7200 mhz 32gb
SSD veya HDD modeli
990 pro 1 tb
Ekran kartı
Asus rog 3070
Anakart
Asus rog z790 e gaming wifi
İşlemci
13900k
Merhaba.
Yeni kurdum sistemde aklıma gelmiyen başıma geldi.

Sistem.
13900k.
Z790'e Gaming anakart.
ASUS ROG hyperion kasa.
32 GB XPG CL 34 7200 MHz.
990 Pro 1 TB Crucial 2 TB.
FSP 1200 50 ready yeni sürüm.
Soğutucu Corsair h 170'i.
Ekran kartı 3070 ROG.
Monitör 360 Hz ASUS ROG.

Detay yazmamın sebebi başına gelen olmuştur belki yeni kurduğum sistemde.
Sistem service exception no hallend hatası alıyorum.
RAM'lardan dedim yeni RAM aldım yok.
Anakartı bir daha aldım yeni, yine yok.
Crucial 2 TB SSD aldım bir daha yine yok ona kurarkende hata.
Factory reset yaptım.
Ekran kartsız kurulum yaptım yok.
RAM'ları Memtest'te baktım sorun yok değiştiğime rağmen.
Windows 10 bir kez kurdum o da diskin birinde W11 vardı, Dual BIOS gibilerdi tık ona tık, buna onda sorun yoktu t ek format attım yine yok.
BIOS'u güncelledimi söylememe gerek yok.
Apex Pro klavye türçe kullanıyorum diye süphe ettm eng yaptım yine.
USB'den süphelendım defalarca indirdim W11 yine yok.
Yeni USB'ler aldım yine yok.
PC'de değişmediğim bir kasa bir soğutucu bir 990 Pro bir de monitör kaldı Power'dan da olacak hali yok her şey sıfır.

O komutların alayını denedim yine yok.

Farkındayım sorun ya çok basit biz zor düşünüyoruz.

Driver programı ile güncelleme yaptım yok.
Rapid teknolojisi açık veya kapalı yaptım yok UEFI UEFI'siz kurulum yaptım, yok.

990 sahte mi dedim N11'den almıştım, sorgulattım, sağlık Full okuma yazma Full orijinal.

Kaldı ki Vatan'dan bir Crucial aldım onda da aynı.

Bazen Z790 ROG'e Gaming'in orta slota takıp kurulum yapınca hata vermedi kurarken sonra verdi.

Driver atarken veryor, o zaman vermediğini driverde ya W güncellerken ya da Armoury Crate.

Acaba orijinal indirdiğim ISO'larda mı sıkıntı var?
Biliyorsunuz milti Edition iniyor artık bu sorunlu mu?

Windows Update yaparken de veriyor bu işi.

Sanırım ben kendi söküğümü dikemiyorum şu an.

Yarın yeni 990 Pro alacağım son çare, o da olmazssa Corsair H170'i gidecek. Hiç istemesem de PC'de bir boş kasası kaldı onun da USB'lerini söktüm yine denedim. Yine yok.

Dosya Ekleri

• 51771865-5E65-4FF9-B0B5-5C56F8CCB568.jpeg
    51771865-5E65-4FF9-B0B5-5C56F8CCB568.jpeg
    61,4 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim onu yapdım PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA gibi ram hatası gibi başka bir hata veriyordu ama şuan bu pcden yazıyorum. Pcyi normal kullanıyorum drivirleride atıyorum normalde hata veriyordu birşey kurarken ram slotlarını sonkez değiştirdim dualdan çıkardım.
Şuan bi hata vermedi lakin Format bitmek üzre 2 kez dil seçme yerine geri döndü onun dışında bir hata vermedi.

Neden ısrarla bu ramlarda sorun aramadın dersen ramları birkez değiştirdim zaten.
bi önceki iade ettiğim anakart arızalıydı gerçekden o anakarta bu ramlarıda takmışdım ilk şüphe ettiğim ramdı o yüzden.
O anakart bu ramlarıda arızalandırdımı dicem memtest 3 saat sonuc aldım ramlarıda oyle sıkıntı yok.
önceki anakartta memtest hata veriyordu.

Anlıcağın bahtsız bedevi bile şükreder haline şuanda benim yaşadıklarımı bilse.

Sonkez bulut indirme yapıcağım pcye eğer hata devam ederse son bir yöntem kaldı başkada enstürümanımız kalmadı.
Yapılabilicek herşeyi yapdım.

1 ay önce aynı sistemden sadece msi anakarta topladık geri tüm sistemler aynıydı parçalarda.
Onda zerre sorun yaşamadık.
Asus artık kendine gelmeli..

Bugune kadar yuzlerce ust duzey sistem topladım ben boyle bırsey gormedım.
Servisleri aradım adamlar ben istifa ediyorum dedi :)

Herneyse suanda 2kez geri dönün dısında sorun vermedı sonra bulut ındırme yapıp sıfırlıyacağım.
Sonrasında bakalım ne olucak.
Sonucu bildiriceğim.

Asusa durumu rapor ettim bi önceki kartıda iade ettim zaten.
Lakin internetten satın almış olduğum z790 anakart türkiye distbiretörü garanti kapsamında değilmiş.
Bu bilgide yeni geldi bize tr malı gibi resmi sitelerde satılan birçok şeyin aslında nelere yol açtığını benim 4 gündür sırf bu pc ile oğraşmama sebep oldu.

Bazen bir kaç bin tl fazla vericeksin muhattabın olucak yüz yüze.

Asusa durumu rapor ettim bi önceki kartıda iade ettim zaten.
Lakin internetten satın almış olduğum z790 anakart türkiye distbiretörü garanti kapsamında değilmiş.
Bu bilgide yeni geldi bize tr malı gibi resmi sitelerde satılan birçok şeyin aslında nelere yol açtığını benim 4 gündür sırf bu pc ile oğraşmama sebep oldu.

Bazen bir kaç bin tl fazla vericeksin muhattabın olucak yüz yüze.
Sayenizde öğrenmiş olduk hocam.

Şimdi herşeyi düzelttim bi güncelleme sorunu kaldı w11 güncellemiyor bulut indirmede yapmıyor.

Güncellemiyor derken sadece 2023-x64 tabanlı Sistemler için Windows 11 Version 22H2 05 Toplu Güncelleştirmesi (KB5026372)

Bunu alsa fast bot hatası gidicek öyle zannediyorum son hatalar kaldı.
Fast bot Asusun yeni gelicek bios sürümündede gidebilir belkide windowsun hatasıdır şimdilik bunu bilmiyorum.

Şimdi herşeyi düzelttim bi güncelleme sorunu kaldı w11 güncellemiyor bulut indirmede yapmıyor.

Güncellemiyor derken sadece 2023-x64 tabanlı Sistemler için Windows 11 Version 22H2 05 Toplu Güncelleştirmesi (KB5026372)

Bunu alsa fast bot hatası gidicek öyle zannediyorum son hatalar kaldı.
Fast bot Asusun yeni gelicek bios sürümündede gidebilir belkide windowsun hatasıdır şimdilik bunu bilmiyorum.
Hocam Fast Boot hiç bir sistemde önerilmiyor ve kullanılmıyor. Zira yaptığı işlem; sistem hızlı açılsın diye açılışta donanım taramasını es geçmek.

Bu güncellemelerle ilgili bir konu değil.

2023-x64 tabanlı Sistemler için Windows 11 Version 22H2 05 Toplu Güncelleştirmesi (KB5026372)
Zaten bir tek bu var son güncellemede.

Sorun varsa bu rehbere göz atın.

Fast bot açık veya kapalıda olsa mavi ekran devam.

ilk defa gördüğüm bir hatayı verdi drivirleri güncelliyip tekrardan bakıcam

Kmode Exception Not Hallend hatasıda ilk defa geldi

System Therad Service Exception Not Hallend hatasıda verıyor hala ama pcyi kullana biliyorum.

XMP şu anda da kapalı ya da otomatikte ama tüm her şeyi denedim ama şu an WinDbg ile baktım şu anki hata işlemcinin grafik sürücüsünden geliyor ekran kartını sökmüştüm 360 Hz monitöre DSP ile bağlı bundan da olabilir.

Sorunu çözdüm.
Nasılmı çözdüm benden sonra bu sorunu yaşıyanlar olabilir kaydı kalsın.
Anakart ile yaşadığım sorunu nasıl çözdüğümü yukarıda anlattım.
Ve yine son hata olan GPU hatası yine ASUS'dan kaynaklı sorunuda çözdüm.

13. seri işlemcilere sahip arkadaşlar ASUS zanakartlar Z790 ile bazen yaşanabilir bu durum.
Ama tabii BIOS hatası hepsinde olur demiyorum ve yine benim başıma gelen bozuk anakart kimin başına gelir onu da bilemem.
Z690 F Gaming anakartlı yine 13900k kurmuştuk geçen hafta sadece GPU sorunu vardı oda tanıdı kendi driveri yeterli oldu veya monitöre göre DP veya hmi bağlantısına göre hata değişebiliyor keza çözünürlüğe göre.

Neticede Z690 ROG'da sorun yaşamamıştık.

System trehad exception not hallend sorununu.
ASUS'un sitesinde vermiş olduğu VGA driver kendi driveri Windows 11 için uygun değil çakışıyor.

Driver boster ile bulup yükledim GPU driverini de.
Yani temelde bir kez daha ASUS dersine iyi çalışmıyor problemi ortaya çıkdı.

Konuya dahil olan arkadaşlara teşekkür ediyorum saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver boster ile bulup yükledim GPU driverini de.
ASUS'un resmi olarak yayınlamadığı sürücüyü, Driver Booster gibi reklam virüsü kaynayan ve asla tavsiye etmediğimiz program nereden buluyor? Burada bir hata yapıyorsunuz.
Ve aslında belki de baştan beridir bu programı kullanmanız hata.

Geri
Yukarı