Windows 11 kuruluyken tekrar kurarsam formatlanır mı?

RiaSenpai

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Evga RTX 3060 12GB,İ9 11900KF,XPG 8X2 3200MHZ Ram,1.5TB M2 SSD,Gigabyte Z590 UD,Corsair RM750 750W PSU,Gamepower Warcry/Sıvı Soğutma
Meslek
E-Ticaret
Merhaba şu anda bilgisayarımda Windows 11 kurulu ancak aktif değil sıfırlayıp temiz bir kurulum ile tekrar Windows 11 Pro yapmak istiyorum ancak kafamda şu soru var. Oyunlarımı yerel diske değil öbür M.2 SSD'me kurdum bilgisayarımı formatlarsam 2.SSD'dekiler silinir mi yoksa sadece ana SSD yani yerel disk mi sıfırlanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
En sağlıklısı ISO dosyasını indirip Rufus ile Flash belleğe yazmanız ve tekrar kurulum yapmanız.

En sağlıklısı ISO dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe yazmanız ve tekrar kurulum yapmanız.

Olay tekrar kurmak değil 2. SSD'me 500 GB küsur oyun yükledim ondan dolayı oyunlar olmasa direk temiz format atardım format atmadan Windows 11'i etkinleştirebilir miyim ya da bu kurulum asistanından Windows 11'i tekrar yüklesem oyunlarımda gider mi 2. SSD'deki?

En sağlıklısı ISO dosyasını indirip Rufus ile Flash belleğe yazmanız ve tekrar kurulum yapmanız.

Dostum cevaplayabilir misin?

Tamam retail key alıp hallettim.

Son düzenleme:
Olay tekrar kurmak değil 2. SSD'me 500 GB küsur oyun yükledim ondan dolayı oyunlar olmasa direk temiz format atardım format atmadan Windows 11'i etkinleştirebilir miyim ya da bu kurulum asistanından Windows 11'i tekrar yüklesem oyunlarımda gider mi 2. SSD'deki?

Tamam Retail key alıp hallettim.

Format sırasında zaten 2. SSD ile işin olmayacak. Windows kuracağın SSD'yi silip tekrar kuracaksın. Etkinleştirme için lisans alman gerek.

Format sırasında zaten 2. SSD ile işin olmayacak. Windows kuracağın SSD'yi silip tekrar kuracaksın. Etkinleştirme için lisans alman gerek.

Aynen 50 TL'ye Retail key aldım şu anda aktif yine de cevabın için sağ ol.

Tamam Retail key alıp hallettim.

Hocam benim oyunlarda D diskine kurulu ara sıra format atan birisiyim oyunlarım ve setuplar D diskinde duruyor format sonrası program driverları kurup oyun dosyalarını doğruluyorum.

Aynen 50 TL'ye Retail key aldım şu anda aktif yine de cevabın için sağ ol.

Retail keyi hangi siteden aldınız Link atabilir misiniz

Son düzenleme:
Hocam benim oyunlarda D diskine kurulu ara sıra format atan birisiyim oyunlarım ve setuplar D diskinde duruyor format sonrası program driverları kurup oyun dosyalarını doğruluyorum.

Retail keyi hangi siteden aldınız Link atabilir misiniz?

Geri
Yukarı