Windows 11 laptop Secure Boot özelliğini açılmıyor

Dosya Ekleri

• IMG_7425.jpg
    IMG_7425.jpg
    132,4 KB · Görüntüleme: 15
Bunu söylüyor? Yes dersem bilgisayarıma ne olacak? Neler değişecek?

Pk modülünün geçerli ayarlarını siliyor. Secure Boot'u setup Mode'a alıyor fakat Secure Boot hala kapalı olacağını söylüyor.
Reset the defaults yapın. Ardından BIOS'a şifre koyun üstteki gri kısımlar aktif olacak mı bakalım.

Pk modülünün geçerli ayarlarını siliyor. Secure Boot'u setup Mode'a alıyor fakat Secure Boot hala kapalı olacağını söylüyor.
Peki ne yapmam gerek? Nasıl düzelteceğim?

Reset the defaults yapın. Ardından BIOS'a şifre koyun üstteki gri kısımlar aktif olacak mı bakalım.
Öyle yaptığımda bilgisayarımdan herhangi birşey silinmeyecek değil mi?

Hatta dediklerimi yapmayın. BIOS'a şifre belirleyin. Secure Boot kısmında ki gri seçenekler aktif olması gerekmekte.
Tamam bir dakika yapayım.
Hatta dediklerimi yapmayın. BIOS'a şifre belirleyin. Secure Boot kısmında ki gri seçenekler aktif olması gerekmekte.
Şifre yaptım. Bende Supervisor var. Şifreyi koydum. Sistemi yeniden başlatıp tekrar BIOS' a girdim. Fakat hala kapalıydı. Secure Boot özelliğinin üstüne gelemiyorum.

Tamam bir dakika yapayım.

Şifre yaptım. Bende Supervisor var. Şifreyi koydum. Sistemi yeniden başlatıp tekrar BIOS' a girdim. Fakat hala kapalıydı. Secure Boot özelliğinin üstüne gelemiyorum.
User passwordu de koymuştum fakat yine de olmadı.

Secure Boot sekmesinde Reset to Default yapmayı deneyin. Secure Boot'un aktif olması gerekiyor bu şekilde.

Geri
Yukarı