Windows 11 laptopa Wi-Fi sürücüsü nasıl kurulur?

Göktuğ Berke

Femtopat
Daha fazla  
Aldığım laptopa Windows 11 kurmayı denedim ve işlemleri gerçekleştirirken Wi-Fi algılamadı. Ethernet kablosuna da bağlayamadığım için internetsiz kurulum gerçekleştirdim. Açıldı ancak Wi-Fi'ya bağlanamıyorum. Laptopa Wi-Fi'yi nasıl kuracağım ve driverları nasıl güncelleyeceğim?

Aşağıdaki iki bilgiyi verirsen gerekli sürücüyü atabiliriz.

1- Laptopunun tam modeli.

2- Wi-Fi aygıtının donanım kimlikleri.
Aygıt yöneticisine gir. Aygıt yöneticisinde ünlemli bir şekilde "Ağ Denetleyicisi" aygıtı göreceksin. O aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri buraya gönder. Telefonla fotoğrafını çekip gönderebilirsin.

Aşağıdaki iki bilgiyi verirsen gerekli sürücüyü atabiliriz.

1- Laptopunun tam modeli.

2- Wi-Fi aygıtının donanım kimlikleri.
Aygıt yöneticisine gir. Aygıt yöneticisinde ünlemli bir şekilde "Ağ Denetleyicisi" aygıtı göreceksin. O aygıta sağ tıklayıp "Özellikler > Ayrıntılar" kısmına gel. Seçeneklerden "Donanım kimlikleri"ni seç ve listelenen tüm kimlikleri buraya gönder. Telefonla fotoğrafını çekip gönderebilirsin.

Hocam tam modeli 82K200JXTx Ti ama ben Ethernet kablsou bulup çözüm. Wi-Fi driveri otomatik yükledi ve şu anda soeunsuz çalışıyor gibi gözüküyor. Ancak ürün anahtarı alıp yükseltmek istiyorum onun için güvenilir bir ürün anahtarı satan bir yer var mı bildiğiniz?

Ethernet kablosuyla bağlanmak zaten en başta yapılacak iş. Konuda ethernete bağlanamadığını söylediğin için istemiştim o 2 bilgiyi.

Windows ürün anahtarı için herhangi bir tavsiyede bulunamayacağım. Bunun için forumda sağ üstte yer alan arama butonuna tıklayıp "windows 11 key" şeklinde arama yapabilirsin.

Ethernet kablosuyla bağlanmak zaten en başta yapılacak iş. Konuda ethernete bağlanamadığını söylediğin için istemiştim o 2 bilgiyi.

Windows ürün anahtarı için herhangi bir tavsiyede bulunamayacağım. Bunun için forumda sağ üstte yer alan arama butonuna tıklayıp "windows 11 key" şeklinde arama yapabilirsin.
Yine de teşekkür ederim yardımınız için. Başta ethernet kablosu yoktu saatlerce uğraştım ettim. En sonunda bulunduğum oteli ikna edip kullanmama izin verdiler yoksa yine öyle çaresiz kalıyordum ...

Geri
Yukarı