Windows 11 laptopta parlaklık ayarı yok

Ayni sorun bende de mevcut, win 11 kullanırken otomatik günceleştirmelerin biri sırasında ekran parlaklık barı ve HDMI ile (2. ekran) ekran çıkışı resmen yok oldu. Microsoft'a bu olumsuzluğu onların sorun olarak bana sorduğu memnuniyet anketinde çok detaylı olarak cevapladım. Win 11'den bu güncellenmiş en son durumuyla tamamen vazgeçip silemiyorum da ve win 11'i bu şekliyle en güncel haliyle kullanmak zorunda kalıyorum. Win 10' da bu tür bir sorunla hiç karşılamamıştım. Otomatik güncelleştirmelerden birinin sonunda (6-7 ay önce) böyle bir sıkıntının oluşması çok üzücüdür. Video konfreanslara büyük ekran LCD TV'yle HDMI arayüzü üzerinden ara kabloyla verip 2. ekran görüntüsünü aktaramıyor ve ekran parlaklık seviyesi barını da ayarlayamıyorum, çünkü o bar artık hiç yok. Kolay gelsin.

Ayni sorun bende de mevcut, win 11 kullanırken otomatik günceleştirmelerin biri sırasında ekran parlaklık barı ve HDMI (2. ekran) çıkışı resmen yok oldu. Microsoft'a bu olumsuzluğu onların sorun olarak bana sorduğu memnuniyet anketinde çok detaylı olarak cevapladım. Win 11'den bu güncellenmiş en son durumuyla tamamen vazgeçip silemiyorum da ve win 11'i bu şekliyle en güncel haliyle kullanmak zorunda kalıyorum. Win 10' da bu tür bir sorunla hiç karşılamamıştım. Otomatik güncelleştirmelerden birinin sonunda (6-7 ay önce) böyle bir sıkıntının oluşması çok üzücüdür. Video konfreanslara büyük ekran LCD TV'yle HDMI arayüzü üzerinden ara kabloyla verip 2. ekran görüntüsünü aktaramıyor ve ekran parlaklık seviyesi barını da ayarlayamıyorum, çünkü o bar artık hiç yok. Kolay gelsin.
Ekran kartınız nedir?

Dizüstüm Huawei Matebook D15, işlemcisi Ryzen 7 'işlemci olup tümleşik ekran kartı olup ekran kartı olarak ayrık ekran kartı değil, AMD Ryzen 7 işlemcinin kendi içindedir. Buna rağmen orta ve basit seviyedeki bilgisayar oyunları bu teknik özelliğiyle yine de oynanabiliyor.

Win 10 bu laptop ile birlikte lisanslı olarak satışta yazılım olarak kendi satış bedelinin içinde geldi ve Windows update ile win 11'e lisanslı olarak (kendi irademle) internetten yapılan windows update işlemiyle (win 11 sisteminiz için şu anda uygundur ve buna karar verip geçebilirsiniz dendiğinde) geçmiş oldum. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı