Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BartelDiaz

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
1 TB Harddisk & 500 gb ssd
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
Asus Prime B560M-K
İşlemci
Amd Ryzen 5 5500
Arkadaşlar selam, uzun süredir Windows 11 kullanıyorum lakin yeni fark ettim bilgisayarımda parlaklık ayarı yok ve otomatik parlaklık açık olduğu için kendi kendine ayar yapıyor gündüz oynarken siyah ekranlı herhangi bir sahne vb. şey geldiği vakit neredeyse o kadar kısıyor ki göremiyorum bunu kapatmanın bir yolu var mı? Bu arada bilgisayarım güncel ve aşağıya ekleri bırakıyorum her yerini tırım tırım aradım yok.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-07 192508.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-07 192508.png
    119 KB · Görüntüleme: 58
  • parlaklık.png
    parlaklık.png
    81,8 KB · Görüntüleme: 51
Çözüm
Arkadaşlar buldum monitörümde [ASCR] adlı bir ayar varmış bunu kapatınca normale döndü bilginize.
Bende 3 kere formatladım ama daha fazla format atmaya niyetim yok dostum daha ocakta aldım PC'yi.
1683478326309.png

Önceden, diğer kurulumlarda en üstteki seçeneği görebiliyor muydun peki? Otomatik olarak değiştirme seçeneğini ben kapatmadan önce kendisi açmıştı ve aşırı rahatsız ediciydi. Belki sen o ayarı göremediğin için kapatamayacaksındır.

Eki Görüntüle 1770426

Önceden, diğer kurulumlarda en üstteki seçeneği görebiliyor muydun peki? Otomatik olarak değiştirme seçeneğini ben kapatmadan önce kendisi açmıştı ve aşırı rahatsız ediciydi. Belki sen o ayarı göremediğin için kapatamayacaksındır.

Hayır maalesef hiç görmedim :/

O 10 yıldır hiç masaüstü kullanmamış ki nereden bilsin...

4 yaşından beri masaüstü kullanıyorum bro.

Ayarlayamazsın demiyorum zaten, gir Radeon Software'e ayarlara gir ekran ı geç vari-bright ı kapat ondan başka da otomatik parlaklığı değiştirecek bir şey yok sistemde.

Hocam buradada yok delireceğim. baktım bu arada alt başlıklara

Dosya Ekleri

• resim_2023-05-07_201804050.png
    resim_2023-05-07_201804050.png
    106,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
4 yaşından beri masaüstü kullanıyorum bro.
Yok ben kendim için dedim. 10 yıldır masaüstü kullanmıyorum ondan parlaklık ayarının olmadığını bilmiyordum. :D En son masaüstü kullandığımda XP vardı çünkü. O yüzden çözüm bulamayacağım gibi.

Geri
Yukarı