Windows 11 lisans önerisi

joko

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, FreeDOS bir laptop siparişi verdim. Bu laptopa Windows 11 kurmak istiyorum. Ancak anlayamadığım konu 50 TL'ye de lisans var 5 bin TL'ye de.

1- bu 50 liralık lisanslar sahte midir? Eğer değilse 5 bin TL'lik lisansı kim neden alsın, ne anlamı var?
2- 50 TL'lik lisanslar ileride başımıza iş açar mı veya iptal olur mu?
3- bir de bu 50 TL'lik lisansları FreeDOS'a kurabiliyor muyuz?
4- ayrıca hangi siteden alsak daha güvenilir olur?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, FreeDOS bir laptop siparişi verdim. Bu laptopa Windows 11 kurmak istiyorum. Ancak anlayamadığım konu 50 TL'ye de lisans var 5 bin TL'ye de.

1- bu 50 liralık lisanslar sahte midir? Eğer değilse 5 bin TL'lik lisansı kim neden alsın, ne anlamı var?

Teşekkürler.
1-Hiç bir fark yok.
2-Keyin satın alındığı türe göre değişebilir. Mesela çalıntı kredi kartı ile alındıysa Microsoft o keyi iptal ediyor.
3-İlk önce Windows'u kurduktan sonra etkinleştirebiliyorsunuz.
4-İstediğinden alabilirsin. Ama önerim SağlamLisans yada JetLisans.

Teşekkürler.

Alınabilir. Çakma lisans falan değil. 5000 TL lisans ile farkı onda müşteri desteği falan var bunda yok. Ayrıca bu lisans patlarsa bir daha almanız gerekli. Ben 10 TL'ye almıştım 2 yıldır kullanıyorum sıkıntı yok. Alabilirsiniz. Ama Microsoft fark ederse lisansı siler haberin olsun.

1-Hiç bir fark yok.
2-Keyin satın alındığı türe göre değişebilir. Mesela çalıntı kredi kartı ile alındıysa Microsoft o keyi iptal ediyor.
3-İlk önce Windows'u kurduktan sonra etkinleştirebiliyorsunuz.
4-İstediğinden alabilirsin. Ama önerim SağlamLisans yada JetLisans.
Hiçbir farkı yok değil. Sadece müşteri hizmetleri var fakat oda ne kadar sıkıntı çıkarır bilmiyorum.

Alınabilir. Çakma lisans falan değil. 5000 TL lisans ile farkı onda müşteri desteği falan var bunda yok. Ayrıca bu lisans patlarsa bir daha almanız gerekli. Ben 10 TL'ye almıştım 2 yıldır kullanıyorum sıkıntı yok. Alabilirsiniz. Ama Microsoft fark ederse lisansı siler haberin olsun.
50 TL olandada müşteri desteği var?

50 liralık lisans anahtarları MAK key olarak geçen lisans anahtarları muhtemelen. MAK key'ler şirketlerin tercih ettiği key'ler olup satışı yapılamaz. Bireysel bilgisayarda kullanıldığı tespit edilmesi durumunda Microsoft tespit edilen key'i iptal eder. Tavsiyem OEM key almanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı