Windows 11 macOS Monterey sonrası EFI dosyası silindi

overrman

Kilopat
Daha fazla  
Yeni rehber videosu ile Monterey 12.1 kurdum. Bütün aşamaları videodakinin aynısı şeklinde yaptım. Tek fark benim macOS için kullandığım EFI dosyası farklıydı videodaki ile aynı donanıma sahip olmadığım için. Fakat daha sonradan Windows'u boot edemedim. İlk başta BIOS'da Windows'un kurulu olduğu disk gözüküyordu onu 1. boot cihazı yaptığımda boot etmiyordu. Terminalde Windows yüklü SSD'nin Partition'larını gösterdiğimde EFI bölümü olmadığını fark ettik forumda yardımcı olan arkadaşlarla. Ben de Windows format USB'si oluşturdum kurtarma kısmında CMD'ye Rehber: UEFI Bootloader Onarma bu rehberdeki kodları sırasıyla yazdım yeni bir EFI bölümü oluşturmak için fakat o da işe yaramadı aslında bir hata aldım en sonunda bcdboot C:\windows /l TR-TR /s F: /f all bu komutu girdikten sonra "failure when attempting to copy boot files" hatası aldım her defasında. Bu işlemlerden sonra artık BIOS'da Windows'un kurulu olduğu SSD bile gözükmüyor(CMD'ye list disk yaptığımda gözüküyor Windows kurulu olan disk). Boot menüsünde sadece MacOS'un kurulu olduğu disk var. Bu arada Dual boot yapmadım. İki işletim sistemi de iki farklı SSD'ye kurulu. Bu durumu kurtaracak bir çözüm var mıdır? Ya da sıfırdan temiz Windows kurulumu mu yapmam lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı