Windows 11 mi, Windows 10 mu?

İki işletim sistemini de kullandım. Şu anda Windows 11 den 10 a döndüm ve net bir şekilde Windows 10'un bence daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Genel kullanımda bile W10 bana daha akıcı ve daha kullanışlı geldi. İki işletim sistemini de yaklaşık 1 er yıl kullandım ve performans olarak W10'un W11 den geri kalır hiçbir yanı yok, yer yer daha da iyi oldu yanlar var.

Yaklaşık 6 ay 11 kullandım 2 gün önce 10'a geçtim kesinlinlikle geçilmez inanılmaz hantal bir işletim sistemi hizmetler çok yoruyor bilgisayarı 11'de fan hiç durmuyordu 10'a geçtim fan çalışmıyor bile. Ama tabii ki tercih meselesi arayüz güzelliğine önem veriyorsanız geçebilirsiniz fakat performans açısından aynı FPS değerlerini veriyorlar aşağı yukarı.

Arkadaşlar Windows 11 ve 10 arasında kullanışta, oyunlarda optimazsyon olarak, sorunsuz olarak kullanabilmek için hangisi tercih edilmeli? Hızlı kullanmak istiyorum. Sadece oyunlar ve yazılımlar açısından sorunsuz bir işletim sistemi istiyorum. Gösterişli olmasına hiç gerek yok. Bu soru çok soruluyor biliyorum ama güncel olarak düşünceleriniz neler merak ettim.

8 GB RAM'li sistemde boşta 4-5GB RAM kullanan gereksiz çöp bir sisteme geçmeye gerek yok. Modlu Windows 10 kullanın.

Yaklaşık 6 ay 11 kullandım 2 gün önce 10'a geçtim kesinlinlikle geçilmez inanılmaz hantal bir işletim sistemi hizmetler çok yoruyor bilgisayarı 11'de fan hiç durmuyordu 10'a geçtim fan çalışmıyor bile. Ama tabii ki tercih meselesi arayüz güzelliğine önem veriyorsanız geçebilirsiniz fakat performans açısından aynı FPS değerlerini veriyorlar aşağı yukarı.
Şuan halihazırda win11 kullanıyorum ama win10'dan yükseltme yaparak geçmiştim. Sizce temiz kurulum mühim bir şey mi ?

Geri
Yukarı