Windows 11 Microsoft Edge yüksek işlemci kullanımı

h264 ify nedir diye bakmak için ekşisözlüğe girdim ve ekşi sözlüğün mesajına bakın (konu dışı ama bunun için yeni konu açmak istemedim kusura bakmayın)Eki Görüntüle 1364136
Bunun h264ify ile ne alakası var? Ben size ne olduğunu anlattım sadece ufak bir eklenti. Milyonlarca kişide kullanıyor benim gibi. İşlemci yükünü azaltıyor.

Bunun h264ify ile ne alakası var? Ben size ne olduğunu anlattım sadece ufak bir eklenti. Milyonlarca kişide kullanıyor benim gibi. İşlemci yükünü azaltıyor.
h264ify ile alakası yok sadece ekşi sözlükten bakmak istedim bakamadım ;D
Bunun H264ify ile ne alakası var? Ben size ne olduğunu anlattım sadece ufak bir eklenti. Milyonlarca kişide kullanıyor benim gibi. İşlemci yükünü azaltıyor.

Altına da yazdım zaten konu dışı olduğunu.

4 GB RAM'le Windows 11 kurmanız zaten anormal Win 8.1 gibi bir şeye geçin tavsiyem.
Bu ne kadar saçma bir yorum böyle!? Ben 1 yıl Windows 11 i 4 gb ram ile kullandım ve ram kullanımı ile ilgili hiç problem yaşamadım. Ne kadar saçma bir yorum ya bu. 4 GB ram ile de gayet güzel Windows 11 kullanılabilir. Sorun Edge den kaynaklanıyor. Ben Chrome kullanıyorum ve ram kullanımı en fazla %50 oluyor.

Bu ne kadar saçma bir yorum böyle? Ben 1 yıl Windows 11'i 4 GB RAM ile kullandım ve RAM kullanımı ile ilgili hiç problem yaşamadım. Ne kadar saçma bir yorum ya bu. 4 GB RAM ile de gayet güzel Windows 11 kullanılabilir. Sorun Edge'den kaynaklanıyor. Ben Chrome kullanıyorum ve RAM kullanımı en fazla %50 oluyor.

Yani söylediğiniz doğru Windows 11'in RAM'i sömürdüğü asla söylenemez ben arkada 5-6 tane ağır uygulama açıyorum veya ETS 2 ile Minecraft'ı aynı anda açmıştım sadece işlemci bana zorluk çıkarmıştı RAM kullanımı %90 bile zor olmuştu. Sonuç olarak çok RAM yemiyor ancak işlemciyi sömürüyor.
Şimdi Brave yükledim ve gerçekten sorun Microsoft Edge de işlemcinin anasını ağlatıyor Edge, Brave %30 falan kullanıyor YouTube'da video izlerken.
Şimdi Görev Yöneticisi'nden baktım Edge kaplıyken bile %70 işlemci kullanıyor.
1650308149447.png

Microsoft edge kapalı burada

Son düzenleme:
Yani söylediğiniz doğru Windows 11'in RAM'i sömürdüğü asla söylenemez ben arkada 5-6 tane ağır uygulama açıyorum veya ETS 2 ile Minecraft'ı aynı anda açmıştım sadece işlemci bana zorluk çıkarmıştı RAM kullanımı %90 bile zor olmuştu. Sonuç olarak çok RAM yemiyor ancak işlemciyi sömürüyor.
Şimdi Brave yükledim ve gerçekten sorun Microsoft Edge de işlemcinin anasını ağlatıyor Edge, Brave %30 falan kullanıyor YouTube'da video izlerken.
Şimdi Görev Yöneticisi'nden baktım Edge kaplıyken bile %70 işlemci kullanıyor.
Eki Görüntüle 1364172
Microsoft edge kapalı burada
Zaten Edge tarayıcısının problemi bu. Arkada bir tarayıcı neden çalışır ki?

4 GB RAM'le Windows 11 kurmanız zaten anormal Win 8.1 gibi bir şeye geçin tavsiyem

Bende kullanıyorum ama ben Edge kullanmıyorum Chrome kullanıyorum ve şu anlık gayet iyi sorun yok ama 22H2 güncellemesi sonrası her şey değişecek.

Bende kullanıyorum ama ben Edge kullanmıyorum Chrome kullanıyorum ve şu anlık gayet iyi sorun yok ama 22H2 güncellemesi sonrası her şey değişecek.

Ben Chrome'nun tasarımını hiç ama hiç sevmiyorum eski tasarımı daha güzeldi şimdiki yuvarlak kenar teması çok kötü geliyor bana.

Geri
Yukarı