Çözüldü Windows 11 Microsoft Store açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

demir.eler

Decapat
Merhabalar, Windows 10'dan 11'e geçiş yaptım. Sorunu fark ettiğim zaman Microsoft Store, get help gibi uygulamaların çalışmadığını fark ettim. Tarih ve saat ayarlarım doğru ve Windows Update kısmından güncellemeleri de kontrol ettim. Ayarlardan Microsoft Store'yi resetlemeyi de denedim. Ancak halen uygulama açılmıyor.

Çözüm

Çözüm:​

• Başlat menüsünü açın ve Hizmetler araması yapın.
  • Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti'ne çift tıklayın ve Başlangıç Türü'nü Otomatik yapın:

1636964997239.png
  • Uygula > Tamam deyin.
Hata mesajı geliyor mu? Rapor düşüyor mu?

Merhabalar, Windows 10'dan 11'e geçiş yaptım. Sorunu fark ettiğim zaman Microsoft Store, get help gibi uygulamaların çalışmadığını fark ettim. Tarih ve saat ayarlarım doğru ve Windows Update kısmından güncellemeleri de kontrol ettim. Ayarlardan Microsoft Store'yi resetlemeyi de denedim. Ancak halen uygulama açılmıyor.
Windows +R tuşlarına basarak Çalıştır kısmını açıp bu kısma WSreset komutunu yazıp birkaç dakika bekleyerek sorunu kontrol edin.

Kaynak: Microsoft Topluluk

Hata mesajı geliyor mu? Rapor düşüyor mu?

Hayır, herhangi bir hata raporu refreshladığımda gelmedi. Aynı şekilde uygulamaya tıkladıktan sonra da bir mesaj gelmiyor.

Geri Bildirim Merkezi de çalışmıyorsa bir çözüm yöntemim var. Internet Ayarları- Gelişmiş sekmesinde TLS 1.0, 1.1 ve SSL 3.0 ayarını kapatın ve TLS 1.2'yi açıp yeniden başlatın. Ben de böyle çözülmüştü. Eğer olmazsa bunların tam tersini yapmayı unutmayın.(Bunu hata kodu varsa ve içinde 1314 geçiyorsa yapın.)

Geri bildirim merkezi de çalışmıyorsa bir çözüm yöntemim var. Internet ayarları- gelişmiş sekmesinde tls 1.0, 1.1 ve SSL 3.0 ayarını kapatın ve tls 1.2'yi açıp yeniden başlatın. Ben de böyle çözülmüştü. Eğer olmazsa bunların tam tersini yapmayı unutmayın.(bunu hata kodu varsa ve içinde 1314 geçiyorsa yapın.)

Sırayla önce TLS 1.2'yi sadece açık bırakıp yeniden başlattım fakat değişiklik olmadı, ardından TLS 1. 1.1 ve SSL 3.0'ı açtım ve yeniden başlattım ancak öyle de bir fark yaratmadı.

Microsoft topluluğu bir çöplüktür ve orada da çözüm milyonda bir çıkar. Çıkan çözümleri de zaten genelde konuyu açan bulur.

Recep hocam bir üstte var benim mesaj, wsreset yaptığım zaman bir error verdi, bu errore bakarak bir yorum yapabilir misiniz? :)
Büyük gelişme!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izledikten sonra artık feedback Hub ve Store açılıyor. Store'da aldığım error hatası: Kod: 0x80131500.

@demir.eler @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:

Çözüm:​

• Başlat menüsünü açın ve Hizmetler araması yapın.
  • Windows Lisans Yöneticisi Hizmeti'ne çift tıklayın ve Başlangıç Türü'nü Otomatik yapın:

1636964997239.png
  • Uygula > Tamam deyin.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı