Windows 11 mikrofon çalışmıyor

Sir Lewis

Hectopat
Sony kulaklık var elimde, telefonda denedim mikrofonu ve kendisi sorunsuz ancak PC üzerinde çoklayıcı ile kullanıyorum (çoklayıcı da sorunsuz başka PC ile denedim) ve mikrofon çalışmıyor. Kulaklık ses veriyor ancak mikrofon çalışmıyor, sebebi ne olabilir?

Sony kulaklık var elimde, telefonda denedim mikrofonu ve kendisi sorunsuz ancak PC üzerinde çoklayıcı ile kullanıyorum (çoklayıcı da sorunsuz başka PC ile denedim) ve mikrofon çalışmıyor. Kulaklık ses veriyor ancak mikrofon çalışmıyor, sebebi ne olabilir?
Bu sorunu ben sürücü ile yaşadım.
Güncel ses sürücüsünü kurduğumda kulaklığın mikrofonu çalışmıyordu.
Şu an öyle bir durum yok.

Eski Realtek gibi ses sürücüsünü kurun bir deneyin derim.

Ayrıca buradan da sürücüyü sil vb. diyerek de ayrıca deneyin bence.

Benimki karışık. Kulaklıklar (Realtek High Definition Audio) olarak geçenler ve Intel(R) Ekran için Ses de etkiliyor.
Sizin sürücü ne ise ona göre kontrol edin.

1659976928439.png

Bu sorunu ben sürücü ile yaşadım.
Güncel ses sürücüsünü kurduğumda kulaklığın mikrofonu çalışmıyordu.
Şu an öyle bir durum yok.

Eski Realtek gibi ses sürücüsünü kurun bir deneyin derim.

Ayrıca buradan da sürücüyü sil vb. diyerek de ayrıca deneyin bence.

Benimki karışık. Kulaklıklar (Realtek High Definition Audio) olarak geçenler ve Intel(R) Ekran için Ses de etkiliyor.
Sizin sürücü ne ise ona göre kontrol edin.

Eki Görüntüle 1478829
5.06.2021 olarak gözüküyor sürücü.

5.06.2021 olarak gözüküyor sürücü.
Belirttiğim gibi. Ben dizüstü bilgisayarın içinden çıkan ilk ses sürücüsünü kurduğumda çözmüştüm ki güncellemelerden de gizlemiştim o sürücünün güncellenmesini.

Denemeden bunu bulman zor bence.

Çok eski sürümü kurup dene.
Orta eski sürümü dene.
Bir tık daha yenisini dene.
Belki ondandır ama doğru olacak diye bir durum da yok. Bu sorunların çözümünü deneme yapmadan bulman biraz zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı