Çözüldü Windows 11 nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stoxienN

Centipat
RAM
8GB 4800MHz
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
Ryzen 7 7735HS
Merhaba bugün ASUS TUF A15 FA507NU-LP052 laptop aldım bilgisayar geldi ama FreeDOS.
Bende Windows 11 yüklemek istiyorum nasıl yükleyebilirim?

Çözüm
Merhaba bugün ASUS TUF A15 FA507NU-LP052 laptop aldım bilgisayar geldi ama FreeDOS.

Öncelikle 8 GB bir USB belleğin olması lazım, sonra googlea Rufus yazıp ilk çıkan siteden Rufus'u indiriyorsun ardından googlea Windows 11 ISO yazıp oradan Microsoft'un sitesine girip Windows 11 Türkçe seçip disk dosyası indiriyorsun. Sonra Rufus'u açıp flash belleği seçiyorsun üstten, ardından ISO dosyasını Rufus'a yükleyip başlatıyorsun, indirme tamamlandığı zaman USB takılı iken PC'yi kapatıyorsun. Sonra PC'yi açıyorsun açılırken bilgisayarın boot tuşu ne ise(onu internetten bakarsın), ona sürekli basıyorsun boot ekranı gelene kadar, çıkan menüden yön tuşları ile USB'ni seçip entera basıyorsun. Zaten orada çıkan Windows 11 setupu sana yardımcı oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle 8 GB bir USB belleğin olması lazım, sonra googlea Rufus yazıp ilk çıkan siteden Rufus'u indiriyorsun ardından googlea Windows 11 ISO yazıp oradan Microsoft'un sitesine girip Windows 11 Türkçe seçip disk dosyası indiriyorsun. Sonra Rufus'u açıp flash belleği seçiyorsun üstten, ardından ISO dosyasını Rufus'a yükleyip başlatıyorsun, indirme tamamlandığı zaman USB takılı iken PC'yi kapatıyorsun. Sonra PC'yi açıyorsun açılırken bilgisayarın boot tuşu ne ise(onu internetten bakarsın), ona sürekli basıyorsun boot ekranı gelene kadar, çıkan menüden yön tuşları ile USB'ni seçip entera basıyorsun. Zaten orada çıkan Windows 11 setupu sana yardımcı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Çözüm
Microsoft'un kendi sitesine gidip Windows 11 ISO imajını indiriniz. Daha sonrasında Rufus adlı programı indirip ISO imajını USB belleğinize yazdırınız. Sonra BIOS'a girip ( Boot sekmesinden) USB belleğinizi seçerek kuruluma başlayabilirsiniz. Download Windows 11 https://rufus.ie/

1688666190403.png

Hocam kullanacak başka bilgisayarım yok illa farklı bilgisayar mı lazım.

Biraz daha açıklar mısınız?
Şimdi hocam evet farklı bir bilgisayar lazım çünkü bu iş için çalışır bir bilgisayar şart, free dos ise bu işlem yapılamaz, Tecnopatin kendi videolarını izleyebilirsiniz kendileri her detayını anlatarak gösteriyor

@stoxienN yalniz kablo gereksinimi var, eger sizde o kablo varsa baska bir bilgisayara gerek duymadan ISO dosyasini yazdirabilirsiniz. İnternet kafeye gidip ya da komsunun bilgisayarindan da ISO dosyasini yazdirtabilirsiniz USB bellege. Cozum olarak eger benim attigim rehber isinize yaradiya sevindim ama konunun asil amacı o olmadigindan baska birinin mesajini isaretlerseniz daha iyi olur.

Geri
Yukarı