Windows 11 ne zaman çıkar?

Çıkarmamaları daha iyi olur, tek bir işletim sistemini güncellesinler sürekli hem herkes en iyisini kullansın.

Uzun bir süre çıkmayacak. Windows 10 güncelleme alacak. RS1, RS2 ve önümüzdeki ay da RS3 çıkacak. Hatta şu anda RS4'ün geliştirilmesine başlandı bile.

RS3: 1703
RS4: 1709

RS3 Zaten çıkmadı mı? Benim Windows sürümüm 1703 şuan?

Çıkarmamaları daha iyi olur, tek bir işletim sistemini güncellesinler sürekli hem herkes en iyisini kullansın.

RS3 Zaten çıkmadı mı? Benim Windows sürümüm 1703 şuan?
Benim bu sürümlerden daha yeni haberim oluyor ben 15063 sürümünü kullanıyorum. Ve baktım da 1703 sürümü var.

Uzun bir süre çıkmayacak. Windows 10 güncelleme alacak. RS1, RS2 ve önümüzdeki ay da RS3 çıkacak. Hatta şu anda RS4'ün geliştirilmesine başlandı bile.

RS3: 1703
RS4: 1709
Insider kullanıcısı olarak düzelteyim. RS3'ün final sürüm kodu 1709'dur. 1703 şuanda yayında olan RS2 için geçerli. RS4'ün daha sürüm kodu belli değil. Insider Fast Ring ayarlarından ayar yapılarak RS4 temin edilebiliniyor ve Türkçe dil için şuanlık geçiş mümkün değil.

Alâkasız ama bir şey sormak istiyorum Windows 10 ilk çıktığında cortana vardı fakat kullanamıyorduk. Kaldırıldı mı?
Cortana hala daha mevcut. Bölge ve dil ayarlarınızı İngilizce, Amerika/İngiltere olarak ayarlarsanız kullanabilirsiniz.

Windows 11'in çıkacağını düşünmüyorum, çıkacak olsa bile henüz çok erken. Microsoft, yeni Windows sürümünü farklı bir isimle duyurur bence :)

Windows8'den beri benzer söylemleri duymaktayım :kıkırda:
Güncellenmiş windows8' i Win8.1 olarak çıkarttıktan sonra, artık uzun süre yeni bir sürüm çıkartılmyacağı da çoğunlukla dile getirilmişti.
Ancak gelişmeleri takip ettiğimizde, kapitalist sistemlerde asla bir WİNDOWS98 olayı gibi olamayacağı, daima yeni bir pazar payı yaratılmak zorunda olunduğu, dolayısı ile de kullanıcılara yönelik iyi yönde hiçbir gelişme olmadığı, olamayacağı kesin gibi görünmektedir.
Win95: Mikrosoft'un PC'lere girişi.
Win98: Mikrosoft'un en büyük kazancı elde etmiş olduğu sistem.
WinME: Başarısız bir geçiş dönemi.
Win NT: Genellikle server'lar için çıkartılmış bu işletim sistemi, bireysel kullanıcılara yönelik olmamasından dolayı, çok fazla satılamamış, ancak uzun yıllar EN İYİ İŞLETİM SİSTEMİ olma özelliğini sürdürmüştür.
WinXP: Daha çıkmadan delik deşik olup, birçok güvenlik açığı ile sürülen bu sistem, SP3 ten sonra piyasanın kralı olmuş, PC 'lerin (Personel Computer) ve server'ların temeli olmuşlardı.
WinVİSTA: Çift yönlü güvenlik protokolleri ve özel HOST komutları barındıran bu işletim sistemi o yıllardaki donanımlar için son derece ağır bir işletim sistemi idi. Kısa sürede popüleritesini yitirmiş, mikrosoft'un kara lekesi olarak lanse edilmişti.
Win7: Mikrosoft'un, artık başka bir işletim sistemine ihtiyaç duyulmayacağı, tek bir işletim sistemi ile tüm PC'lerin bu işletim sistemini kullanacağını, uzun yıllar hizmet vereceği iddiaları, yine başka bir windows sürümü ile yavaş yavaş çürümeye terkedilmiştir. Win8 :D
Win8 ve Win8.1' in de akıbeti şimdiden bellidir. Toplu lisanslama yöntemi ile satılmış olan bir dönem PC'lerinden başka tercih edilebilen işletim sistemi değildir. İkinci VİSTA faciası olarak lanse edilmektedir.
Windows10 ise daha şimdiden sorunları da beraberinde getirmektedir:D
Gerek donanım üreticilerin serzenişleri, gerekse Mikrosoft firmasının umursamazlığı, bu konu başlığının tek açıklamasıdır.
Artık piyasa iyi ve kalite üretimlere yönelik değildir. Piyasanın gerçek amacı KULLAN AT mantığıdır.
Yoksa sermayedarlar zarar etmektedirler :cool:

Geri
Yukarı