Windows 11 NTLite "var olmayan dosya yolu" hatası

ahennal

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Dünya
Selamlar arkadaşlar. NTLite ile Windows 11 düzenliyorum. Katılımsız programları ekliyorum fakat kurulmuyor. ISO'yu tekrardan NTLite'a entegre ettiğimde ise "var olmayan dosya yolu" hatası alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. @OgnitorenKs

var olamayan dosya yolu.png

Selamlar arkadaşlar. NTLite ile Windows 11 düzenliyorum. Katılımsız programları ekliyorum fakat kurulmuyor. ISO'yu tekrardan NTLite'a entegre ettiğimde ise "var olmayan dosya yolu" hatası alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. @OgnitorenKs

Eki Görüntüle 1280281
Hocam siz önceden muhtemelen aynı anda iki adet sistem açtınız. Çünkü yol hatasında "*mnt02" yazmakta. Setup dosyalarını Windows/Setup/Files içine attıktan sonra tanımlamışsınız. Bu ayarların kalıbını almışsınız. Kalıp ayarında yol "*mnt02" olduğu için hata alıyorsunuz. Çünkü bu sefer tek sistem çıkardığınız için yol "*mnt01" olarak geçer. İlk kayıtta hata vermez ancak o kalıbı tekrar bağladığınızda hata almanız normaldir. Ntlite kaynak bölümünden mavi butonlu sisteme sağ tıklayın "bağlama dizini keşfedin" tıklayın. Açılan klasörden Windows/Setup/Files içerisine bakınız. Programlarınız attığınız yerde ise sıkıntı yok.

Hocam siz önceden muhtemelen aynı anda iki adet sistem açtınız. Çünkü yol hatasında "*mnt02" yazmakta. Setup dosyalarını Windows/Setup/Files içine attıktan sonra tanımlamışsınız. Bu ayarların kalıbını almışsınız. Kalıp ayarında yol "*mnt02" olduğu için hata alıyorsunuz. Çünkü bu sefer tek sistem çıkardığınız için yol "*mnt01" olarak geçer. İlk kayıtta hata vermez ancak o kalıbı tekrar bağladığınızda hata almanız normaldir. NTLite kaynak bölümünden mavi butonlu sisteme sağ tıklayın "bağlama dizini keşfedin" tıklayın. Açılan klasörden Windows/Setup/Files içerisine bakınız. Programlarınız attığınız yerde ise sıkıntı yok.

Selamlar hocam. Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Kusura bakmayın geç cevap veriyorum mesajınıza. Konu kalabalıklığı yapmak istemediğim için buradan soruyorum. Sizin verdiğiniz ayarları yaptım sistemde. Ve ISO dosyasını oluşturdum. Ama Setup'ta EULA'yı (yazım yanlışım varsa özür dilerim.) Kabul ettikten sonra direkt "Yüklenecek sürücüyü seçin." hatasını alıyorum. Bu hatayı nasıl geçebilirim, neyi aktif etmem gerekiyor? Yardım ederseniz çok sevinirim. (Modladığım sistem Windows 11.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar hocam. Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Kusura bakmayın geç cevap veriyorum mesajınıza. Konu kalabalıklığı yapmak istemediğim için buradan soruyorum. Sizin verdiğiniz ayarları yaptım sistemde. Ve ISO dosyasını oluşturdum. Ama Setup'ta EULA'yı (yazım yanlışım varsa özür dilerim.) Kabul ettikten sonra direkt "Yüklenecek sürücüyü seçin." hatasını alıyorum. Bu hatayı nasıl geçebilirim, neyi aktif etmem gerekiyor? Yardım ederseniz çok sevinirim. (Modladığım sistem Windows 11.)

Hocam NTLite > bileşenler > ISO görüntüsü bölümünden çıkarma yaptınız mı? Yaptıysanız onları tekrar almak için orijinal ISO kalıbını klasöre çıkarıp install.wim dosyasını silin. Düzenlendiğiniz imajdan install.wim dosyasını buraya atın. NTLite üzerinden ISO oluşturun.
Hata devam ederse USB 3.0 olmayan bir porta USB'yi takmayı deneyin.

Geri
Yukarı