Çözüldü Windows 11 otomatik sürücü yükleme nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berk Chelik

Hectopat
RX 6400 ekran kartım var arkadaşlar kendim 22.3.1 yüklüyorum sorunsuz çalışıyor. Sonra Windows otomatik olarak 22.5.1 yüklüyor üstüne ve bilgisayarım kafayı yiyor oyunlarım aşırı droplanıyor. Otomatik aygıt yüklemeyi kapattım ayarlardan, Windows Update'den de kapattım ama hala yüklüyor ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıdaki şeyleri yapmadan önce Windows güncelleştirmelerini, güncelleştirme merkezinden duraklatın. Daha sonra da DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

Linkteki yazılımı indirip çalıştırın. Sonraki butonuna basın ve Hide updates seçeneğini seçin. Orada karşınıza birkaç güncelleme çıkacak. AMD ile ilgili olan sürücüyü seçip devam edin. En sonunda Windows Update üzerinden güncelleştirmeleri denetleyerek kontrol edin. İşiniz bittiğinde yazılımı silebilirsiniz.
Windows Update sizin sürücünüzün üstüne sürücü kurduğu zaman Aygıt Yöneticisine gelin. Daha sonra ekran kartınıza girip "Sürücüye geri dön" seçeneğini seçin. Windows Update bir daha yeni sürücü kurmayacaktır.

Uzun zamandır Windows kullanmadığımdan bu durum değişmiş olabilir, ama denemekte fayda var.

Windows Update blocker ile kökünden kapatabilirsin ancak bu sefer normal Windows Update kullanamazsın.

Böyle bir çözüm varmış, deneyebilirsin.

Yeni bir metin belgesi aç. İçine şunları yapıştır:

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Device Metadata]
"PreventDeviceMetadataFromNetwork"=dword:00000001

Sol üstten, Dosya - Farklı kaydet - dosya ismini techno.reg yazarak kaydet. Çıkan dosyaya çift tıkla, evet de. Bilgisayarı yeniden başlat.

Windows 10 Pro kullanıyorsanız gpedit.msc ile ilkeler kısmından kapatabilirsiniz. Bunun dışında GitHub'da Windows güncellemelerini sabote ederek istediğiniz gibi programlayan bir patch uygulama vardı. Onun da adını unuttum. Google'a bir başvurun ipuçlarıyla:(

Aşağıdaki şeyleri yapmadan önce Windows güncelleştirmelerini, güncelleştirme merkezinden duraklatın. Daha sonra da DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

Linkteki yazılımı indirip çalıştırın. Sonraki butonuna basın ve Hide updates seçeneğini seçin. Orada karşınıza birkaç güncelleme çıkacak. AMD ile ilgili olan sürücüyü seçip devam edin. En sonunda Windows Update üzerinden güncelleştirmeleri denetleyerek kontrol edin. İşiniz bittiğinde yazılımı silebilirsiniz.

Çözüm
Teşekkürler sırasıyla deneyeceğim.

Hocam 2 tane AMD seçeneği var bunların ikisini de seçeyim mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-09 191406.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-09 191406.png
    10 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:

Geri
Yukarı