Windows 11 parlaklık ayarı nasıl yapılır?

Tamamdır hocam sağolun.

Hocam ekraniniz dci mi ne açık olduğuna emin olun yazıyordu altta bir işaret vardı monitör üzerinde çizgi ona bastım monitor gitti no Signal diyor yardım eder misiniz?
Nasıl yani anlamadım? Resim atar mısınız. Uygulamayı ben de kullandım Microsoft Store uygulaması zaten içiniz rahat olsun. Ben daha önce hiç böyle bir sorun yaşamadım fotoğraf atarsan8z yardımcı olmaya çalışayım

Nasıl yani anlamadım? Resim atar mısınız? Uygulamayı ben de kullandım Microsoft Store uygulaması zaten içiniz rahat olsun. Ben daha önce hiç böyle bir sorun yaşamadım fotoğraf atarsan8Z yardımcı olmaya çalışayım.

Hocam bakın sizin dediğiniz uygulamayı indirdim kurdum. Masaüstünde sağ altta parlaklık ayarlamak için tıkladım lütfen monitörüzde dci etkinleştirin gibi bir şey yazıyordu tam anlamadım altında bir işaret vardı monitör işareti üzerinde çapraz çizgi vardı bende belki düzelir diye ona bastım siyah ekran oldu sonra kapandı açmaya çalışınca no Signal diyor kasa çalışıyor monitör no Signal diyor.

Hocam bakın sizin dediğiniz uygulamayı indirdim kurdum. Masaüstünde sağ altta parlaklık ayarlamak için tıkladım lütfen monitörüzde dci etkinleştirin gibi bir şey yazıyordu tam anlamadım altında bir işaret vardı monitör işareti üzerinde çapraz çizgi vardı bende belki düzelir diye ona bastım siyah ekran oldu sonra kapandı açmaya çalışınca no Signal diyor kasa çalışıyor monitör no Signal diyor.
Çok ilginç hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Bilgisayarınız kasadan kapatın eğer ekrana ulaşamıyorsanız sonra hdmi yada dpi kablosu artık hangisi ile bağlıysanız onu monitörden çıkartıp tekrar takmayı deneyin bi sonra tekrar açın bilgisayarı. Bakalım düzelecek mi. Ben ilk kez sizden duyuyorum bir sorun ben de kullandım uygulamayı hiç böyle birşey ile karşılaşmadım

Hocam vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Çözdüm kasanın güç düğmesine bastım ekran geldi anlamadım bende tüm fanlar ve ışıklar yanıyordu.

Çok ilginç hiç böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Bilgisayarınız kasadan kapatın eğer ekrana ulaşamıyorsanız sonra HDMI'ya da DPI kablosu artık hangisi ile bağlıysanız onu monitörden çıkartıp tekrar takmayı deneyin bir sonra tekrar açın bilgisayarı. Bakalım düzelecek mi? Ben ilk kez sizden duyuyorum bir sorun ben de kullandım uygulamayı hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım.

Uygulama silinmiş gözüküyor şuan çok garip.

Çözdüm kasanın güç düğmesine bastım ekran geldi anlamadım bende tüm fanlar ve ışıklar yanıyordu.

Rica ederim hocam. Muhtemelen uygulama çalısmak için bilgisayarı yeniden başlatmaya ihtiyaç duydu dci etkinleştirince de monitör ayarı uygulamak için kapandı belki de tahmin yürütüyorum sadece 😅 bu tip şeyler olabiliyor yani. Bir sorun olacağını sanmıyorum hocam. Uygulama kısayolu Wi-Fi Bluetooth ses vb araç cububuklarının olduğu yerde otomatik olarak beliriyor bilgisayarın kendi parlaklık özelliği gibi. Bir sorun olursa yine yazın yardımcı olmaya çalışayım. İşinize yaradıysan ne mutlu bana.

Uygulama silinmiş gözüküyor şu an çok garip.

Hocam araç çubuğuna bakın. Masaüstünde kısayol olarak belirmiyor zaten uygulama. Söylediğim gibi görev çubuğundaki yerde. Olur da uygulamayı silmek isterseniz de zaten denetim masasında görünüyor silebilirsiniz.

Arkadaşlar ayarlarda hiçbir şekilde parlaklığı ayarlamak için bir şey yok nereden yapacağım? Ekran kartı sürücüsü güncel.

1709997743769.png

Şuradaki güneş iconundan ayarlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı