Çözüldü Windows 11 pini nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bthn52

Centipat
Arkadaşlar PC'ye Windows 11 kurdum fakat kurmadan önce zorunlu olarak pin girdirdi şimdi bilgisayarı açarken pin giriyorum fakat ayarlardan bunu kaldıramıyorum. Bilgisayarıma şifreyle girmek istemiyorum bu pini kaldırmamın bir şansı var mı? Ayarlarda pin kodunu kaldır tuşu aktif değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorunu az önce bende yaşadım ama çözdüm hocam.
Öncelikle ayarlara giriyoruz.
Ondan sonra sol taraftan hesaplar kısmına giriyoruz.
Oradan en üsteki bilgileriniz kısmına giriyoruz.
Hesap ayarlarından yerel hesap'a geçiyoruz.
Oturum kapanıp açılacak ondan sonra hesaplar kısmından oturum açma seçeneklerine giriyoruz. Parola kısmına girip değiştir diyoruz. Ve herhangi bir şifre girmiyoruz. Artık şifresiz açılacak.
Microsoft hesabından çıkış yapıp yerel hesap ile oturum açmanız gerekiyor.

Oturum kapanıp açılacak ondan sonra hesaplar kısmından oturum açma seçeneklerine giriyoruz. Parola kısmına girip değiştir diyoruz. Ve herhangi bir şifre girmiyoruz. Artık şifresiz açılacak.

Çözüm
hocam bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim fakat yöneltmiş olduğunuz bilgilendirme sonunda bir sonuca varamadım
hesap ayarlarından yerel hesaba nasıl geçiyoruz hesap ayarlarında bastığımda internet sitesine atıyor
Tamam Çözdüm Teşekkür Ederim :)

Son düzenleme:
Hemen hemen aynı şekilde Pin'i kaldırabilirsiniz.

Geri
Yukarı