Windows 11 Pro fazla RAM tüketir mi?

677472

Picopat
Merhaba. Windows 11 Pro lisansım var fakat çok fazla gereksiz şeyler var iş insanı değilim. BitLocker falan gereksiz benim için ve bunların fazla RAM tükettiğinden şüpheliyim. bunun için Home yüklesemmi kararsız kaldım. ondan konuyu açtım oyun ve günlük kullanım için kullanacağım Windows'u.

Merhaba. Windows 11 Pro lisansım var fakat çok fazla gereksiz şeyler var iş insanı değilim. BitLocker falan gereksiz benim için ve bunların fazla RAM tükettiğinden şüpheliyim. Bunun için Home yüklesemmi kararsız kaldım. Ondan konuyu açtım oyun ve günlük kullanım için kullanacağım Windows'u.

Pro fazla RAM tüketir evet. Home tavsiye edebilirim.

Merhaba. Windows 11 Pro lisansım var fakat çok fazla gereksiz şeyler var iş insanı değilim. BitLocker falan gereksiz benim için ve bunların fazla RAM tükettiğinden şüpheliyim. Bunun için Home yüklesemmi kararsız kaldım. Ondan konuyu açtım oyun ve günlük kullanım için kullanacağım Windows'u.

Arkada hiçbir şey açık değilken 16 GB RAM'in %30 civarına yiyor.

Home sürümü için lisansım yok lisanssız kullansam sorun olur mu ama Pro lisansım var.

Yani lisansınız var ise devam edin. Lisansız sıkıntı olabilir. Bazı gereksiz çalışan uygulamaları kapatabilirsin. Windows'un kendi uygulamalarını kapatabiliyorsun. Gereksiz olduğunu düşündüğün bir şey var ise kapat sil.

Merhaba. Windows 11 Pro lisansım var fakat çok fazla gereksiz şeyler var iş insanı değilim. BitLocker falan gereksiz benim için ve bunların fazla RAM tükettiğinden şüpheliyim. bunun için Home yüklesemmi kararsız kaldım. ondan konuyu açtım oyun ve günlük kullanım için kullanacağım Windows'u.
Sadece windowsu etkinleştir yazısı çıkıyor hocam başka bir dezantajı yok gibi.

Hocam RAM kullanımı olarak öyle aman aman bir fark yok.

Bazı Hizmetleri kapatarak RAM kullanımını düşürebilirsiniz BitLocker da siz kullanmadığınız sürece aktif olmaz zaten.

Hocam RAM kullanımı olarak öyle aman aman bir fark yok.

Bazı hizmetleri kapatarak RAM kullanımını düşürebilirsiniz BitLocker da siz kullanmadığınız sürece aktif olmaz zaten.

Hocam Home sürümü daha hafif daha az RAM tüketir diyorlar ama lisanssız Home ile lisanslı Pro arasında fark olur mu karar veremedim.

Sadece Windows'u etkinleştir yazısı çıkıyor hocam başka bir dezantajı yok gibi.

Home daha mı hafif yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı