Windows 11 Pro orijinal mi?

MerhabalarEfenim

Hectopat
Merhaba, yakın zamanda laptopuma RAM ve SSD taktirdim. Aynı zamanda işletim sistemi kurulumu da yapıldı. Bende zaten gömülü Windows 11 Home vardı. Sordum, crackli Windows kurduk dediler. Ardından orijinal olup olmadığını anlamak için tüm yöntemleri kullandım hatta Microsoft'u bile aradım. Onlar da orijinal dediler. Tek fark, kurduklarının Windows 11 Pro olmasıydı. Sonra tekrardan sordum ve bana key girdiklerini söylediler. Durumu çözemedim. Siz ne düşünüyorsunuz? Ayrıca gefirce Experience yoktu ben kendim yükledim. Bu normal mi? Otomatik gelmesi gerekmiyor mu? Bir de NVIDIA denetim masasını göremiyorum. Sağ tıklayınca da gelmiyor, arama kısmına yazınca da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle lisansın süresini kontrol edebilirsiniz: cmd> slmgr /xpr komutuyla süresine bakabilirsiniz. Eğer makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyorsa lisans ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Eğer bir tarih yazıyorsa o tarihte lisans devre dışı kalacaktır.

Diğer soruyu da cevaplayayım. Geforce Experience kendiliğinden yüklü olarak gelmiyor. Bunu elle yüklemeniz gerekir. Nvidia ekran kartına sahipseniz nvidia denetim masası bulunuyordur. Eğer yoksa onu da sonradan elle kurabilirsiniz.

Öncelikle lisansın süresini kontrol edebilirsiniz: cmd> slmgr /xpr komutuyla süresine bakabilirsiniz. Eğer makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazıyorsa lisans ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Eğer bir tarih yazıyorsa o tarihte lisans devre dışı kalacaktır.

Diğer soruyu da cevaplayayım. Geforce Experience kendiliğinden yüklü olarak gelmiyor. Bunu elle yüklemeniz gerekir. Nvidia ekran kartına sahipseniz nvidia denetim masası bulunuyordur. Eğer yoksa onu da sonradan elle kurabilirsiniz.
Dediğiniz gibi makina kalıcı olarak etkinlestirildi diyor. Peki tüm driverlerin yüklenmiş olduğunu nasıl anlarım, eksik driver varsa bunu nasıl tespit ederim

Dediğiniz gibi makina kalıcı olarak etkinlestirildi diyor. Peki tüm driverlerin yüklenmiş olduğunu nasıl anlarım, eksik driver varsa bunu nasıl tespit ederim
Laptop üreticinizin websitesinde bulunan destek kısmından cihazınıza uygun olan sürücüleri aygıt yöneticisinden karşılaştırarak güncel olmayan sürücülerin güncel versiyonlarını elle yükleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı