Windows 11 Pro sahibinden Retail key alınır mı?

OEM ne oluyor tam olarak? He bir de sağlamlisanstan alamam ailem izin vermiyor

Tekrar kullanabilen retail dimi?
OEM key anakarta gömülür, Retail key ise microsoft hesabınıza etkinleşir, Retail lisansta format attıktan sonra oturum açarsanız Windows etkinleştir. OEM lisansı tek bilgisayarda kullanabilirsiniz, Retail lisansı aynı anda olmadığı takdirde birden fazla bilgisayarda kullanabilirsiniz. Her ikisinde de format atarsanız lisansınız gitmez.

OEM ne oluyor tam olarak? He bir de sağlamlisanstan alamam ailem izin vermiyor.

Tekrar kullanabilen Retail değil mi?

OEM anakarta işli cihazında depolama aygıtı değişimi yaptığında sadece 0'dan Windows kuracaksın etkinleştirmene gerek kalmayacak.

Peki ya mesela ankart çöp oldu değiştircem.OEM key gider mi?He bu arada Retail Key almayı düşünüyorum.

OEM key anakarta gömülür, Retail key ise microsoft hesabınıza etkinleşir, Retail lisansta format attıktan sonra oturum açarsanız Windows etkinleştir. OEM lisansı tek bilgisayarda kullanabilirsiniz, Retail lisansı aynı anda olmadığı takdirde birden fazla bilgisayarda kullanabilirsiniz. Her ikisinde de format atarsanız lisansınız gitmez.
Hocam ben laptobumdaki lisansı kasaya taşıyabilirmiyim?Aynı hesap olma şartıyla.

Peki ya mesela ankart çöp oldu değiştircem.OEM key gider mi?He bu arada Retail Key almayı düşünüyorum.
Anakart çöp olursa OEM keyi kurtarma şansınız yok. Retail daha avantajlı.

Hocam ben laptobumdaki lisansı kasaya taşıyabilirmiyim?Aynı hesap olma şartıyla.
Laptoplardaki keyler OEM oluyor genelde o yüzden taşıyamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı