Çözüldü Windows 11 Pro'da açılış şifresi ve PIN nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TP Okuru

Kilopat
Yer
Trabzon
@Recep Baltaş Bu videonuzdaki işlem benim bilgisayarımda geçerli olmuyor bilginiz olsun. Tüm adımları videoda nasıl anlattıysanız öyle yaptım, eksiksiz. Sonuç değişmedi. 2-3 kez de tekrarladım.

Sanırım netplwiz adımı çalışmıyor. Videoda dediğiniz tik'i kaldırınca Microsoft şifresini yazma yeri geliyor(tıp ki videodaki gibi), şifreyi yazıp yeniden başlatıyorum fakat sonuç değişmiyor. Açılışta tekrar microsoft şifresi soruyor.

Pin kalkıyor evet, ama Microsoft şifresini her defasında soruyor.

Ekran görüntüsü_20230119_192134.png

Son düzenleme:
Çözüm
Çözüm: @Recep Baltaş

Ekran görüntüsü_20230119_194734.png

netplwiz adımında account özelliklerinde Microsoft tarafından kullanıcı adım "ersel" olarak gözüküyordu. Bunu değiştirerek bilgisayar kullancı adı olan "6TS1" yaptım ve şifre/pin kalkmış oldu.

Sanırım videoyu yapıp başarılı sonuç alamayan kişilerde aynı sorun var.
Microsoft varsayılan olarak kullanıcı adını Tam ad'daki ismi baz alıyor(sizin videoda kullanıcı adı Recep, sistemi kurarken farklı bir kullanıcı adı seçmediğiniz için sizde direkt oldu) fakat sistemi kurarken farklı bir kullanıcı adı koymuş kişilerde netplwiz adımı olmuyor. Microsoft'un netplwiz adımında ismi kullanıcı adı olarak verdiği kutucuğu sistemi kurarken farklı bir kullancı adı koyan kişiler buradan kullanıcı adını değiştirmeli.
Çözüm: @Recep Baltaş

Ekran görüntüsü_20230119_194734.png

netplwiz adımında account özelliklerinde Microsoft tarafından kullanıcı adım "ersel" olarak gözüküyordu. Bunu değiştirerek bilgisayar kullancı adı olan "6TS1" yaptım ve şifre/pin kalkmış oldu.

Sanırım videoyu yapıp başarılı sonuç alamayan kişilerde aynı sorun var.
Microsoft varsayılan olarak kullanıcı adını Tam ad'daki ismi baz alıyor(sizin videoda kullanıcı adı Recep, sistemi kurarken farklı bir kullanıcı adı seçmediğiniz için sizde direkt oldu) fakat sistemi kurarken farklı bir kullanıcı adı koymuş kişilerde netplwiz adımı olmuyor. Microsoft'un netplwiz adımında ismi kullanıcı adı olarak verdiği kutucuğu sistemi kurarken farklı bir kullancı adı koyan kişiler buradan kullanıcı adını değiştirmeli.

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba;
Bu videoki yöntemle benim bilgisayarımdan şifre kalktı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı