Çözüldü Windows 11 Pro'dan Home Single Language sürümüne nasıl geçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yggdrasill06

Centipat
Yaklaşık 1 ay önce Windows 11 Home Single Language'den 11 Pro'ya geçiş yaptım. FIFA 23 Ultimate Team oynarken eskiden sorun çıkarmıyordu ama Pro'ya geçince sorun çıkmaya başladı. Her türlü çözümü denedim. Şimdi de eskiye dönmeyi deneyeceğim. Tekrardan Home Single Language'e dosyalarım silinmeden nasıl geçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıdaki tablo hangi edisyonun hangi edisyona yükseltilebileceğini göstermekte. D harfi "downgrade" anlamına geliyor, "downgrade" demek sürüm düşürmek anlamına gelir. Yani Windows 10 (ve 11) Pro'dan Home'a (ve Home Single Language'e) geçiş yapmak için temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

1cae04af-a129-4096-9f1e-49ae29fc6a8a.png

Kaynak.
Yaklaşık 1 ay önce Windows 11 Home Single Language'den 11 Pro'ya geçiş yaptım. FIFA 23 Ultimate Team oynarken eskiden sorun çıkarmıyordu ama Pro'ya geçince sorun çıkmaya başladı. Her türlü çözümü denedim. Şimdi de eskiye dönmeyi deneyeceğim. Tekrardan Home Single Language'e dosyalarım silinmeden nasıl geçerim?
Dosyalar silinmeden geçemezsiniz. Bunun bir yolu yok. Pro sistemler çok iyi diye geçiyorsunuz ama Pro adı üzerinde Profesyoneller için. Evdeyseniz Home kullanın geçin.

Home SL'den Pro'ya hangi şekilde geçiş yaptınız?

Direkt activation key ile geçiş yapmıştım.

Dosyalar silinmeden geçemezsiniz. Bunun bir yolu yok. Pro sistemler çok iyi diye geçiyorsunuz ama Pro adı üzerinde profesyoneller için. Evdeyseniz Home kullanın geçin.

En iyisi produr diye geçmiştim ama Home ile Pro'nun arasinda böyle bariz farklar oluyor mudur?

Aşağıdaki tablo hangi edisyonun hangi edisyona yükseltilebileceğini göstermekte. D harfi "downgrade" anlamına geliyor, "downgrade" demek sürüm düşürmek anlamına gelir. Yani Windows 10 (ve 11) Pro'dan Home'a (ve Home Single Language'e) geçiş yapmak için temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

1cae04af-a129-4096-9f1e-49ae29fc6a8a.png

Kaynak.

Çözüm
Sizin en iyisini kullanmanız gerektiğini kim söyledi? Home kurup geçin.

Keyfim söylemiş olabilir mesela? Sonuçta kendi isteğim ve sorun yaşayınca böyle yerlere sormam da çok doğal sanki. Birinin söylemesi ne kadar önemli?

Eki Görüntüle 1675176

Kaynak.

Sağ olun hocam.

Keyfim söylemiş olabilir mesela? Sonuçta kendi isteğim ve sorun yaşayınca böyle yerlere sormam da çok doğal sanki. Birinin söylemesi ne kadar önemli?

Sağ olun hocam.
Böyle yerlerde "sorun çıkınca" konu açacağınıza önce yapmak istediğiniz şey için konu açın. Hatta ondan önce Microsoft ne diyor onları okuyun. Adamlar bağırıyor "Pro sürüm iş adamları içindir" diye. Home adı üstünde Ev demek. Evde kullandığınız bir bilgisayar tabi ki ev sürümü kullanmalı.

Böyle yerlerde "sorun çıkınca" konu açacağınıza önce yapmak istediğiniz şey için konu açın. Hatta ondan önce Microsoft ne diyor onları okuyun. Adamlar bağırıyor "Pro sürüm iş adamları içindir" diye. Home adı üstünde Ev demek. Evde kullandığınız bir bilgisayar tabi ki ev sürümü kullanmalı.
Sorun zaten çıkmış ve ben kendim yazmışım böyle yerlere sorunumu seni gram alakadar etmeden. Cevap yazıp yazmaman da sana kalmış bir şey. Çözümü aramaya istediğim yerden başlarım diye düşünüyorum.

Sorun zaten çıkmış ve ben kendim yazmışım böyle yerlere sorunumu seni gram alakadar etmeden. Cevap yazıp yazmaman da sana kalmış bir şey. Çözümü aramaya istediğim yerden başlarım diye düşünüyorum.
İstediğin yerden başlar ve böyle kafanın dikine gidersen ben de daha çok sorunla karşılaşacağını düşünüyorum. Sürüm yükseltme, edisyon değiştirme veya düşürme gibi problemleri araştırmanız lazım. Ve her şeyden önce bir işlem yapmadan önce Sistem Yedeği almanız lazım. Sisteminiz bir anda bozulabilir ve tüm verileri kaybedebilirsiniz. Bilgin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı