Çözüldü Windows 11 Sahte

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ForceX

Centipat
Arkadaşlar, yani Windows 11'de pek bir değişiklik bana göre Windows 10'un editlenmiş hali gibi geldi sadece bir tema giydirilmiş. Tek değişen şey görev çubuğu bazı şeylerin simgeleri. Ayrıca yeni çıkacak Windows'un ismi Windows 11 değil Windows 10X olacaktı. Bence bu ise Windows 10 ISO'sunun düzenlenip tema giydirilmiş hali. Hem nereden sızdırıldığı da muamma. Eğer gerçekse büyük bir hayal kırıklığı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rtm sürümü gelene kadar, developer sürümünde hatalar gayet kabul edilebilir düzeyde arkadaşlar. Bence, 24 Haziran'ı bekleyip yeni sürümün gelmesiyle kurulumun yapılması daha mantıklı. Windows 11 sahte değil, ancak deneme geliştirme sürümü bu doğru. :)

WINDOWS 11: Ben aslında yoğum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dıj güjlerin oyunu!

1623846594044.png

Bütün dünya doğruladı ISO'yu ama sizi inandıramadık. Başlı başına yeni bir kurulum ekranı var. Başlat menüsünde değinmiyorum bile. Bu, açık kaynak kodlu, dilediğiniz gibi modifiye edebileceğiniz bir işletim sistemi değil. TPM 2.0 kontrolü bile yeterli. Yersiz bir iddia.

Bütün dünya doğruladı ISO'yu ama sizi inandıramadık. Başlı başına yeni bir kurulum ekranı var. Başlat menüsünde değinmiyorum bile. Bu, açık kaynak kodlu, dilediğiniz gibi modifiye edebileceğiniz bir işletim sistemi değil. TPM 2.0 kontrolü bile yeterli. Yersiz bir iddia.
Sayın ustam,
Bizi teorik olarak aydınlattığınız için teşekkür ederiz.
Umarım final sürümde daha oturaklı bir halde kullanıcılara sunulur. 🙌

Arkadaşlar, yani Windows 11'de pek bir değişiklik bana göre Windows 10'un editlenmiş hali gibi geldi sadece bir tema giydirilmiş. Tek değişen şey görev çubuğu bazı şeylerin simgeleri. Ayrıca yeni çıkacak Windows'un ismi Windows 11 değil Windows 10X olacaktı. Bence bu ise Windows 10 ISO'sunun düzenlenip tema giydirilmiş hali. Hem nereden sızdırıldığı da muamma. Eğer gerçekse büyük bir hayal kırıklığı.

Hayır sahte değil. Birkaç ay önce Windows 10X'in geliştirilme aşamasında iptal edildiği duyurulmuştu. Betawiki kayıtlarında da 2 aydır olası yeni bir Windows adı altında başlık vardı. En nihayetinde Microsoft'un 'yeni nesil Windows' tanıtımı yapacağı açıklanınca ihtimaller bayağı kuvvetlendi. Üstüne bir de Windows'un YouTube kanalından 'Yeni nesil Windows tanıtılacağı için stresli misiniz? O zaman eski Windows sürümlerinin açılış müziğini yavaşlatılmış olarak dinleyin.' başlığı altında tam 11 dakikalık bir video yayınlandı bunun da Windows 11'e gönderme olduğu bayağı açıktı. Betawiki zaten 1.5 hafta önce 'çok yakın zamanda bir geliştirici sürümü sızıntısı bekliyoruz.' açıklaması da yapmıştı ve nihayetinde her Windows sürümünün geliştirme aşamasında gerçekleşen olaylar gibi Windows 11'in geliştirici sürümü sızdı. Bu sürümün Windows 10'a benzemesinden dolayı kuşku duyman gayet doğal dostum ama unutma ki geliştirme aşamasına ve resmi çıkışına aylar var bu yüzden çok daha fazla geliştirici sürümleri yayınlanacak ve daha çok değişiklik olacak. Her işletim sistemi geliştirilirken ilk geliştirilme aşamaları bir önceki Windows sürümüne oldukça benzer. Örneğin Windows Vista geliştirici sürümlerinin ilk versiyonlarına Bakarsan 'Ya resmen XP bu ne vistası.' dersin. Aynısı Windows 8'de de olmuştu ilk geliştirme sürümlerinin 7'den farkı yoktu. Özellikle şuna da değinmek isterim bu çok yüksek ihtimalle ilk geliştirici sürümü değildir. 'sızdırılan' ilk sürümdür sonraki zamanlarda daha erken sürümleri de sızdırılır. Sızdırıldıkları zaman o sürümler Windows 10'a daha da çok benziyordur. Windows 95'in geliştirilme sürümlerinden biri daha 4 ay önce bulundu sen düşün yıllar sonra bile ortaya çıkabiliyor yani aslına süreç böyle. Geliştirilmesi yavaş yavaş sürüyor ve pat diye bir sürüm çıkarmak yerine her değişiklikte bir sürüm çıkararak hatalarını görmüş oluyorlar. Umarım anlatabilmişimdir. Başka merak ettiğin olursa sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı