Windows 11 sıfırlaması formatla eş değer mi?

Hocam ben laptop ağustos'da aldım 5 kere sıfırladım sorun çıkmıştı şimdi sorunsuz kullanıyorum.Sıfırlamanın bir zararını görmedim SSD ömrü okuma yazma yer dediler yine bir sorun oluşmadı.

Eki Görüntüle 1593039

Bir arkadaş buradaki sıfırlamanın formatla eş değer olduğunu söylüyor. Bu doğru mu?

Doğru değil. Temel olarak sıfırlıyor Windows'u ancak ne diski tamamen biçimlendirip tertemiz yapıp siliyor ne de format kadar hızlı sürüyor. Gerçekten sıfırlanması çok uzun sürüyor bu bile zaman kaybı.

Eki Görüntüle 1593039

Bir arkadaş buradaki sıfırlamanın formatla eş değer olduğunu söylüyor. Bu doğru mu?
Değil. Format, bilgisayarcıların kullandığı tabirdir. Windows dilinde bu Temiz Kurulum olarak geçer. Bir USB'ye Windows yazarsınız ve Windows'u diğer sürümlerden bir kalıntı olmadan kurarsınız. En temiz yöntemdir. Bu sıfırlama ise çok uzundur. Her şeyi silmez. Bir virüs kurtarma diskine bulaşırsa buradan kendini geriye yükleyebilir. Temiz kurulum 30 dk veya 1 saat sürüyorsa, bu sıfırlama tekniği 1 günü bulabiliyor.

Doğru değil. Temel olarak sıfırlıyor Windows'u ancak ne diski tamamen biçimlendirip tertemiz yapıp siliyor ne de format kadar hızlı sürüyor. Gerçekten sıfırlanması çok uzun sürüyor bu bile zaman kaybı.
Ooo hocam hayırlı olsun. Windows Uzmanı olmuşsunuz.

Kesinlikle kullanmayın. Çok uzun sürüyor ve tam formatlanmış olmuyor.

Geri
Yukarı