Windows 11 sistem gereksinimleri değişebilir mi?

Metehan1923

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Microsoft'un Windows 11 ile ilgili son sistem gereksinimleri açıklaması kafamı iyice karıştırdı. Windows 11'e beta kanalı kapsamında dahil oldum ve şu anda stabil bir şekilde kullanıyorum. Sistemim işlemci dışındaki gereksinimleri karşılıyor. TPM 2.0 da var. İşlemcim 6.nesil 6700k. Sırf işlemcimden dolayı Microsoft bana güncelleme göndermeyip Windows 11'i kullanılamaz hale mi getirecek? En kısa zamanda Windows 10'a geri mi dönmeliyiz? Ne yapacağız bilen var mı? Bu durumda olan bir tek ben değilimdir herhalde. Beklemeli miyiz yoksa Windows 10'a mı geçelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Microsoft'un Windows 11 ile ilgili son sistem gereksinimleri açıklaması kafamı iyice karıştırdı. Windows 11'e beta kanalı kapsamında dahil oldum ve şu anda stabil bir şekilde kullanıyorum. Sistemim işlemci dışındaki gereksinimleri karşılıyor. TPM 2.0 da var. İşlemcim 6.nesil 6700k. Sırf işlemcimden dolayı Microsoft bana güncelleme göndermeyip Windows 11'i kullanılamaz hale mi getirecek? En kısa zamanda Windows 10'a geri mi dönmeliyiz? Ne yapacağız bilen var mı? Bu durumda olan bir tek ben değilimdir herhalde. Beklemeli miyiz yoksa Windows 10'a mı geçelim.

İşletim sistemi ne kadar optimize edilirse o kadar düşeceğini düşünüyorum gereksinimlerin.

@Metehan1923 5 Ekim'de resmi çıkışı duyuruldu. Bana sorarsanız çıkışını duyurmuşken büyük bir değişiklik yapmazlar. Ama şöylede olabilir, bir kısıtlama koymaz fakat işletim sisteminden tam yararlanamazsın ve güncellemeler vs. düzeltme garantiside sunmaz. Mesela HDD ile Windows 10 kullanmak gibi düşünün. Windows 10 SSD ile tam uyumlu çalışan bir sistem fakat bir kısıtlama sunulmuyor. Ama HDD kullananlar can çekişiyor.

Sebebini açıkladım konumda;
Link: Windows 11 düşük sistemlerin fişini çekti!

Yeni konular

Geri
Yukarı