Windows 11 sistem gereksinimleri düşecek mi?

Guevara

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
NVİDİA GEFORGE GTX 1050 Tİ
Anakart
A320M-H
İşlemci
AMD Ryzen 3 3200G with Radeon Vega Grapichs
Merhabalar, ben hangi kafayla attım bilmiyorum. Ama hoş gözüktüğü kadarınca da sistemimden yiyor. Windows 11'i geçerli olarak sistem gereksinimleri düşecek mi yoksa böyle kalacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben hangi kafayla attım bilmiyorum. Ama hoş gözüktüğü kadarınca da sistemimden yiyor. Windows 11'i geçerli olarak sistem gereksinimleri düşecek mi yoksa böyle kalacak mı?
Bence kalacak, özellik gelirse de daha da yükselecek. Öyle duruyor. Mesela Windows 10'da da öyle bir şey oldu. Windows 10 sürüm 1511 1-1,5 GB RAM kullanırken, Windows 10 sürüm 21H2 asgari 2 GB oldu. Yükselebilir.
Ayrıca bir sürü uygulama açtın diyelim. Ve RAM sınıra ulaştı. İşte o zaman Windows otomatik olarak bazı hizmetleri kapatabiliyor. (Ben de öyle olmuştu.)

Sistemin W11 için yeterli, yaşadığın sorunu belirtir misin?

Sorunum yok sadece fazla CPU kullanması beni rahatsız etti.
Bence kalacak, özellik gelirse de daha da yükselecek. Öyle duruyor. Mesela Windows 10'da da öyle bir şey oldu. Windows 10 sürüm 1511 1-1, 5 GB RAM kullanırken, Windows 10 sürüm 21H2 asgari 2 GB oldu. Yükselebilir.

Ayrıca bir sürü uygulama açtın diyelim. Ve RAM sınıra ulaştı. İşte o zaman Windows otomatik olarak bazı hizmetleri kapatabiliyor. (ben de öyle olmuştu.)

Başka bir konuda biri azalır büyük ihtimal demişti çok kararsız kaldım.

Sorunum yok sadece fazla CPU kullanması beni rahatsız etti.

Başka bir konuda biri azalır büyük ihtimal demişti çok kararsız kaldım.
Sisteminizin yetersiz kalacağını düşünmüyorum. Destek sonuna kadar idare edemese de RAM veya CPU takviyesi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı