Windows 11 "sistem gereksinimlerini karşılamıyor" hatası

FETHİG4N

Centipat
Daha fazla  
Evet merhabalar Biliyorsunuz ki Windows 11 çıktı geçenlerde minimum sistem gereksinimlerine baktım sadece TPM olayını desteklemiyordu bilgisayarım ama yüklemek istediğim zaman işlemci ve önyükleme olayları geldi birden şimdi 10 dk önce ISO dosyasını indirdim bilgisayarım desteklemediği için appraiserres.dll dosyasını indirdim dosyanın içine attım ama yine olmadı?

lan.PNG

Evet merhabalar Biliyorsunuz ki Windows 11 çıktı geçenlerde minimum sistem gereksinimlerine baktım sadece TPM olayını desteklemiyordu bilgisayarım ama yüklemek istediğim zaman işlemci ve önyükleme olayları geldi birden şimdi 10 dk önce ISO dosyasını indirdim bilgisayarım desteklemediği için appraiserres.dll dosyasını indirdim dosyanın içine attım ama yine olmadı?

Eki Görüntüle 1180163

Desteklemiyor demek ki Windows 11'i

İşlemcin listede yoksa yapamazsın. TPM çipini bypass edersin fakat o da sorunlu olur.
Linux da indirebilirsin.

Bende de uyumluluk kontrolünde cpu yüzünden windows 11 uyumsuz çıkıyor.
Çünkü i7 7700hq windows 11'in desteklediği Cpu listesinde yok. Yani microsoft i7 7700hq yi cpu listesine almadığı sürece güncellemeler üzerinden windows 11'e yükseltme imkanı yok. Ama bu hiç kuramazsınız demek değil. İmajı windows 11 sitesinden indirip rufus ile usb ye yazdırıp temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Şu an ben windows 11'i bu şekilde kurdum. Problem çıkarmadı. Ama driver desteği tamamen şansa kalmış. Bol şans.

aga sanal makinede vmbox da kurmuştum win 7 ikin kendi picime win 11 ama şindi win 10 ama hayper v e win 11 i kuramıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı