Windows 11 sistemde mavi ekran hatası

Arkadaşlar bugün FIFA açarken masaüstü arka planı siyah oldu ve sekmeler yoktu ama Google'a giriyordu. PC'yi yeniden başlattım çalıştı Intel grafik kontrol uygulaması güncelleme istedi. Çok istiyor neredeyse her gün bir sürücü yüklüyorum yüklemezsem ve uygulamayı Görev Yöneticisi'nden kapatmazsam aşırı RAM kullanıyor. Yaptım ve restart atarken mavi ekran hatası veriyor. Kendini sürekli yeniden başlatıyor ve açılmıyor. Hep aynı mavi ekran. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bugün FIFA açarken masaüstü arka planı siyah oldu ve sekmeler yoktu ama Google'a giriyordu. PC'yi yeniden başlattım çalıştı Intel grafik kontrol uygulaması güncelleme istedi. Çok istiyor neredeyse her gün bir sürücü yüklüyorum yüklemezsem ve uygulamayı Görev Yöneticisi'nden kapatmazsam aşırı RAM kullanıyor. Yaptım ve restart atarken mavi ekran hatası veriyor. Kendini sürekli yeniden başlatıyor ve açılmıyor. Hep aynı mavi ekran. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar internette de araştırma yaptım biraz. PC açılırken Acer yazısından sonra direkt mavi ekran hatası veriyor ve kendini yeniden başlatıp tekrar aynı döngü içine alıyor. Windows onarım ekranına da geçiş yapamıyorum. PC yi açamıyorum. Yardıma ihtiyacım var...

Son düzenleme:
Bir USB belleğe Ubuntu yazdırın. Başlatın. Ubuntuyu diske kurmadan USB üzerinden başlat seçeneğiyle açın. Dosya yöneticisinden önemli verilerinizi bir cloud sitesine gdrive gibi veya kendi istediğiniz bir disk veya siteye yedekleyin. Ardından aynı USB belleğe temiz bir Windows 10 yazdırın. Bununla cihazı formatlayın. Kolay gelsin.

güncelleme istedi. Çok istiyor neredeyse her gün bir sürücü yüklüyorum yüklemezsem ve uygulamayı Görev Yöneticisi'nden kapatmazsam aşırı RAM kullanıyor.
İlginç bende 12900k var hiç günlük güncelleme yapmıyorum. Ben istemeden güncelleme de yapmıyor. Aşırı RAM kullanımının sebebi intel ya da Nvidia driverınız değildir.

-- Sisteminiz hiç açılmadığı ve kurtarma seçenekleri çalışmadığı için format atarsanız düzelebilir. Donanım arızanız varsa formattan sonra aynı şeyleri yaşamaya devam edersiniz. Bu durumda dump dosyası paylaşırsanız sebebini anlamaya çalışırız. Eğer format attınız dump dosyası da oluşmuyorsa mavi ekran yediğinizde bir teknik servise veya garantiye verin. Kolay gelsin.

Bir USB belleğe Ubuntu yazdırın. Başlatın. Ubuntuyu diske kurmadan USB üzerinden başlat seçeneğiyle açın. Dosya yöneticisinden önemli verilerinizi bir cloud sitesine gdrive gibi veya kendi istediğiniz bir disk veya siteye yedekleyin. Ardından aynı USB belleğe temiz bir Windows 10 yazdırın. Bununla cihazı formatlayın. Kolay gelsin.

İlginç bende 12900k var hiç günlük güncelleme yapmıyorum. Ben istemeden güncelleme de yapmıyor. Aşırı RAM kullanımının sebebi intel ya da Nvidia driverınız değildir.

-- Sisteminiz hiç açılmadığı ve kurtarma seçenekleri çalışmadığı için format atarsanız düzelebilir. Donanım arızanız varsa formattan sonra aynı şeyleri yaşamaya devam edersiniz. Bu durumda dump dosyası paylaşırsanız sebebini anlamaya çalışırız. Eğer format attınız dump dosyası da oluşmuyorsa mavi ekran yediğinizde bir teknik servise veya garantiye verin. Kolay gelsin.
Bugün bir bilgisayarcıya götürdüm ve SSD sorunlu çıktı. Garantiye yollayacağım. İlginiz için teşekkür ederim. Sizce Windows 10 geçmek sistemim için daha iyi olur mu ? Ve bu tür konularda bilgilerimi arttırmak için ne yapabilirim ? Tekrardan teşekkürler.

Bugün bir bilgisayarcıya götürdüm ve SSD sorunlu çıktı. Garantiye yollayacağım. İlginiz için teşekkür ederim. Sizce Windows 10 geçmek sistemim için daha iyi olur mu ? Ve bu tür konularda bilgilerimi arttırmak için ne yapabilirim? Tekrardan teşekkürler.
Sistem bilginizi bilmediğim için yorum yapamayacağım. Fakat ben şu an Windows 10 21H2 kullanıyorum. Tavsiye olarakta onu ediyorum. En stabil sürüm bu gibi geliyor bana. Bir süre kullanırım. Bununda güncelleme vermeyi bıraktığında Windows üst sürüme geçerim.

Sistem bilginizi bilmediğim için yorum yapamayacağım. Fakat ben şu an Windows 10 21H2 kullanıyorum. Tavsiye olarakta onu ediyorum. En stabil sürüm bu gibi geliyor bana. Bir süre kullanırım. Bununda güncelleme vermeyi bıraktığında Windows üst sürüme geçerim.
Teşekkür ederim ilginiz ve paylaştıklarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı