Windows 11 tekrar yükledikten sonra düşüncelerim

Jekn_hyde

Decapat
Makaleler
2
Selam herkese,

Daha önce burada olumsuz yorumlarım olmuştu 22H2 ile ilgili.

Daha önce yaşadığım sıkıntılar.
- Menü tepkimeleri yavaş, animasyon hızları yavaş Windows 10'a göre çok ağırdı.
- Diskler arası gezerken bile tepkiler yavaştı klasör açılışları gibi.
- M.2 NVMe diske kurulu olduğu halde yavaşlık vardı.
- Oyunlarda FPS düşmesi ve %0.1 FPS'nin 30ların altına inmesi dolayısı ile drop vardı.
- Görev çubuğuna simge eklerken Explorer çökmesi.
- Microsoft Edge çok sorunluydu özellikle oyun varken arka planda çalışırken sayfaları gezerken takılmalar oluyordu ve stabil değil hissi vardı.

Ben o zaman sürekli kullanmak zorunda olduğum için bunları görür görmez hemen Windows 10'a geri dönmüştüm. Gerçi bazı şeylerin NVIDIA kaynaklı olduğunu.
Tahmin ediyordum. Ama ne zaman düzeltilir bilemediğimden beklemedim. Daha sonra zaten NVIDIA FPS ve dropları kabul ettiğini düzeltmek için çalıştığını söyledi.
Sonra da yeni sürücü çıkardı. Bende dün tekrar boş zamanımda denemek istedim. Yükledim. Üstteki tüm sorunlar yok olmuş diyebilirim.

Menüler hızlanmış, animasyonlarda ağırlık hissi yok şimdi daha hızlı muhtemel görüntü sürücüsü ile alakalıydı diye düşünüyordum. Açılış kapanış hızı da iyi.
En önemlisi oyunlardaki FPS ve droplar düzelmiş drop yok %0.1 FPS gayet iyi. Ayrıca gecikme daha iyi daha hızlı tepki veriyor çok akıcıydı. World of Warcraft,
Warzone, Cold War da test ettim çok iyiydi. Görev çubuğuna simge atarken çökme vs yaşamadım bu sefer düzelmiş.

Microsoft Edge Windows 10 da çok iyiydi akıcıydı bunu W11 dede düzeltmişler şimdi sorun yok.

Kısaca sorunlar hallolmuş yine de tam %100 bir şey diyemem ama şu an çok memnunum umarım başka bir şey yaşamam. Daha önce üstteki sorunları yaşayıp.
Vazgeçen arkadaşlar vakitleri ve imkanı varsa tekrar denesinler derim. Temiz kurulum yaptım sitesinden kendi medya oluşturucusu ile.
Umarım böyle devam eder. Herhangi bir olumsuz durum olursa tekrar yazarım. İyi günler.

Aynı problemleri bende yaşadığım için Windows 10'a geri dönmüştüm Windows 11 kararlı sürüm 22H2 çıkmasını bekleyin diye bazı yorumlar okumuştum demek ki doğruymuş 👍

Bende bazen görev çubuğundaki programlara imleci götürünce çıkması gereken önizlenme (ismi o mu bilmiyorum) ekranı çıkmıyordu. Bir de bazen ses açma kapatma parlaklık kısmı falan olan sekmeyi açarken bilgisayar 1-2 saniyeliğine donuyordu. Onun dışında galiba sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı