Windows 11 temiz kurulum sonrası sorunlar

Daha fazla  
Yeni format attım bilgisayar açılırken kullanıcı adım Microsoft hesabımın e postası olarak gözüküyor ve user klasörü (yerel disk/kullanıcılar/kullanıcı adını alan klasör)
Bu klasörün adı ise Microsoft e-postamın ilk 5 harfi bunları nasıl değiştirebilirim veya düzeltebilirim?

Yeni format attım bilgisayar açılırken kullanıcı adım Microsoft hesabımın e postası olarak gözüküyor ve user klasörü (yerel disk/kullanıcılar/kullanıcı adını alan klasör)
Bu klasörün adı ise Microsoft e-postamın ilk 5 harfi bunları nasıl değiştirebilirim veya düzeltebilirim?
Windows'un orjinal ISOsunu indiripmi kurdunuz?

Dediğiniz gibi kurulum yaparken mail adresinin ilk 5 harfini alıyor. Tavsiyem baştan bir yerel hesap açmak ve bunun için: Ayarlar > Hesaplar > Diğer kullanıcılar > Hesap ekleyin > Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim > Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin > Kullanıcı adına yazacağınız şey kullanıcı klasörünün adı olacak. Diğer kullanıcılar kısmından da hesabı yönetici olarak ayarlayabilirsiniz.

Dediğiniz gibi kurulum yaparken mail adresinin ilk 5 harfini alıyor. Tavsiyem baştan bir yerel hesap açmak ve bunun için: Ayarlar > hesaplar > diğer kullanıcılar > hesap ekleyin > bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim > Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin > kullanıcı adına yazacağınız şey kullanıcı klasörünün adı olacak. Diğer kullanıcılar kısmından da hesabı yönetici olarak ayarlayabilirsiniz.

OEM key var böyle yaparsam Windows lisansı hâlâ aktif kalır değil mi? Çünkü Microsoft hesabını kullanmayınca key gidiyor diye duymuştum. Bir de yerel hesap açtıktan sonra diğer oturumu nasıl kapatabilirim veya silebilirim?

OEM key var böyle yaparsam Windows lisansı hâlâ aktif kalır değil mi? Çünkü Microsoft hesabını kullanmayınca key gidiyor diye duymuştum. Bir de yerel hesap açtıktan sonra diğer oturumu nasıl kapatabilirim veya silebilirim?
Evet aktif kalır. Yerel hesap açtıktan sonra diğer oturumu "Diğer kullanıcılar" kısmından silebilirsiniz. Hesaplar kısmından da yeniden e-postayı ekleyebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı